Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie SDS a vydavky do DP

Ma niekto skusenost,ze pri ukonceni spoluprace s Winterthurom pri sprostredkovani SDS musi sprostredkovatel zaplatit 4000,-Sk Winterthuru za poplatky, ktore boli vynalozene na urobenie licencie.
Daju sa tieto vydavky / ak ich zaplati / zahrnut do DP?
Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Môj syn robil síce pre inú spoločnosť ako študent veľmi krátko a ukončil činnosť kvôli tomu , že sa zmenil zákon v jeho neprospech, ale tých 4000,- musel zaplatiť pri ukončení činnosti sprostredkovateľa. Našťastie pán, ktorý ho na toto sprostredkovanie nahovoril bol natoľko korektný , že nám potom tie peniaze vrátil . Ja si myslím, že môže si to zahrnúť medzi výdavky, ale je to môj názor, nech sa k tomu aj iní vyjadria.
    AnitaMartinska
    DanielaSĽ
    Môj syn robil síce pre inú spoločnosť ako študent veľmi krátko a ukončil činnosť kvôli tomu , že sa zmenil zákon v jeho neprospech, ale tých 4000,- musel zaplatiť pri ukončení činnosti sprostredkovateľa. Našťastie pán, ktorý ho na toto sprostredkovanie nahovoril bol natoľko korektný , že nám potom tie peniaze vrátil . Ja si myslím, že môže si to zahrnúť medzi výdavky, ale je to môj názor, nech sa k tomu aj iní vyjadria.
    Gratulujem,mal stastie na slusneho cloveka.
    Vyjadri sa este niekto?
    Vdaka

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Áno to rozhodne mal šťastie.. posúvam, aby sa vyjadril niekto k tým výdavkom.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Napadla ma v tejto súvislosti iná vec:
    ak sprostredkovateľom správcovská spoločnosť zaplatila náklady na "zriadenie" licencie, posielala sprostredkovateľom oznámenie o výške nepeňažného príjmu. Mala som také minulý rok v rukách, len si nepamätám aká SS to bola. Bolo tam aj upozornenie, že sú povinní túto sumu zdaniť ...
    AnitaMartinska
    Johanka
    Napadla ma v tejto súvislosti iná vec:
    ak sprostredkovateľom správcovská spoločnosť zaplatila náklady na "zriadenie" licencie, posielala sprostredkovateľom oznámenie o výške nepeňažného príjmu. Mala som také minulý rok v rukách, len si nepamätám aká SS to bola. Bolo tam aj upozornenie, že sú povinní túto sumu zdaniť ...
    Winterthur urcite neposlal ziaden doklad o nepenaznom prijme,teda to nebolo ani zdanene.A to bolo este za rok 2005. Co s tym vsetkym?
    Tak sa to vsetko zamotava,az to skonci penalami.
    .
    Naposledy upravil AnitaMartinska : 22.01.07 at 11:06
    AnitaMartinska
    Nevie nikto poradit,co s tym "nepenaznym prijmom"?
    Treba urobit dodatocne danove priznanie a odviest dan zo 4000,- Sk?
    Vdaka.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Dodatočné DP. Tento príjem uvedieš do r.40 ako položku zvyšujúcu základ dane.

    Sprostredkovanie SDS a vydavky do DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.