Zavrieť

Porady

fa z orangu

Ahojte, nelezú vám faktúry z orangu na nervy, ja sa v nich nemôžem vyznať a stále mi to nesedí. Teraz mám faktúru, je tam suma spolu, potom mínusom platba za telefon a k úhrade 99,- Sk. Takže uhrádzať sa bude 99 ale na tú platbu za telefon nemám doklad, čo s tým. díky
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Podľa toho čo popisuješ, čítaš asi údaje z informácie o stave účtu. Súčasťou by mala byť aj faktúra. Popíš všetky údaje z fa - potom Ťa usmerníme.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
V Orange je dané určité zúčtovacie obdobie. Ak v tomto období zakúpiš napr. telefón, príde Ti zvlášť FA, ktorú si buď už uhradila pri nákupe telefónu, alebo ju uhradíš zvlášť. V info o stave účtu ešte nemusí byť zohľadnená prípadná platba za telefón, preto sa netreba príliš riadiť priloženým šekom, budeš mať potom preplatok, ktorý sa Ti ale zohľadní v ďaľšom zúčtovacom období.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

... alebo faktúra trčí u toho kto kupoval mobil .... aj s dokladom o zaplatení za mobil.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Takže na faktúre je suma 1620 to je spolu, potom je odrátaná platba za telefon 1521 a k úhrade je 99. Neviem ako mám nahodiť tú fa do softu, keď je tam tá platba odrátaná a teraz som našla doklad o zaplatení v hotovosti a na doklade je za tú fa hradených tých 99 ale neviem ako zaúčtujem 1521, čo je odrátaná na fa?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Za ten telefon teda niekto musel zaplatiť tú sumu 1521,- Sk a doklad o úhrade, len nemáš doklad o úhrade. Ty si nahoď do softu faktúru na sumu 1620,- Sk a keď získaš doklad o zaplatení tlf, dáš čiastočnú úhradu fa a keď zaplatíš 99,- Sk, už len douhrádzaš záväzok.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Takže každopádne musí byť na tú úhradu doklad, to som chcela vedieť, či to mám pýtať od dotyčného. díky
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Keby si ten doklad nemala, ostal by Ti nezaplatený záväzok voči firme Orange.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

no ja mám strašný problém so SZČO, raz nemá faktúru, potom a to je dosť často doklad o zaplatení, neskutočné, od marca pýtam doklad o úhrade každý druhý týždeň, faktúry stále vyskakujú ako neuhradené, ale uhradené boli.
Teraz zas doniesol doklad a nemám faktúru, no neskutočné. Keď nemám fa môžem VPD vystaviť ako réžiu?
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Ku každej FA dostaneš aj informáciu o stave účtu, tam máš FA aj z predchádzajúcich obdobiach. Skús to dať do účto podľa toho s VPD, no neviem či Ti to DÚ uzná za DV.Je aj druhá možnosť: FA od Orange vôbec neevidovať do záväzkov, ani do DV.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

no aj tak som rozmýšlala, že by som pri dodaní dokladu o zaplatení vystavila len VPD a dala do réžie. lebo fakt ma to už nebaví
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
no aj tak som rozmýšlala, že by som pri dodaní dokladu o zaplatení vystavila len VPD a dala do réžie. lebo fakt ma to už nebaví
Nemáš podklad, že čo si uhrádzala.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

no to je fakt. keď nebude faktúra, tak potom to dať ako VNZD?
0 0
jalenka jalenka

jalenka je offline (nepripojený) jalenka

Poraďte:
faktúra z orange:
koniec zučtovacieho obdobia: 12.12.2008
Deň dodania služby 15.12.2008
Dátum vyhotovenia 15.12.2008
Dátum splatnosti: 29.12.2008


mesačný poplatok VPI 300 13.12.2008-12.1.2009 1400 Sk

rozne položky pretelefovania ( na inú sieť, roaming,hovory,.....
607 Sk

Otázka:
musím rozučtovať mesačný poplatok na rok 2008 a rok 2009m alebo to dám celé do r. 2008
kedy je daňová povinnosť

Veľmi pekne ďakujem, tieto faktúry ma deprimujú
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

jalenka Pozri príspevok
Poraďte:
faktúra z orange:
koniec zučtovacieho obdobia: 12.12.2008
Deň dodania služby 15.12.2008
Dátum vyhotovenia 15.12.2008
Dátum splatnosti: 29.12.2008


mesačný poplatok VPI 300 13.12.2008-12.1.2009 1400 Sk

rozne položky pretelefovania ( na inú sieť, roaming,hovory,.....
607 Sk

Otázka:
musím rozučtovať mesačný poplatok na rok 2008 a rok 2009m alebo to dám celé do r. 2008
kedy je daňová povinnosť

Veľmi pekne ďakujem, tieto faktúry ma deprimujú
Musíš rozdeliť na rok 2008 a 2009, ak je to v PU. Ale tu sme v JU, a dáva sa to celé dňom zaplatenia.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Prosím Vás poradiť, mám stále ten istý problém zo SZČO, od začiatku roka mu tlačím, čo má neuhradené fa z orangu, už ich je 10, on ich má uhradené, ale nemá doklad, že zaplatil v hotovosti. Už ma to nebaví, ako by sa to dalo riešiť, už hovoril, že aj tam bol, dal to urobiť, potom tam nebola pracovníčka a podobne, ale potrebujem ukončiť rok, poraďte. ďakujem
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Nevie mi nikto poradiť? Mohla by som to dať ako VNZD?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Prosím Vás, nevie mi nikto poradiť, tie doklady o úhrade mi nedodal ani nedodá, lenže to zaplatené bolo, lebo by ho odpojili, keby nie. Tak neviem ako to zaúčtovať, ale nemôžem to nechať visieť v záväzkoch, keď viem, že to bolo uhradené. ďakujem
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Uvazujem...

a) posli im odsuhlasenie pohladavok a zavazkov... a ak neeviduju pohladavky, nech ti napisu k tvojim evidovanym zavazkom datumy uhrad (to trva dlhsie)

Neviem, nakolko to je uctovne korektne, ale:

b) v prilohe kazdej faktury je saldokonto... ked uz nic ine, oprela by som sa o to, kedze tam su sumy a aj datumy, kedy boli jednotlive platby realizovane. (rychle riesenie)
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
V kazdom pripade by som mu povedala, ze za takych okolnosti to viac uctovat nebudem. Nemam rada neporiadnych klientov. Ked nebude mat doklad, nebude to mat vo vydavkoch. A to odsuhlasenie pohladavok a zavazkov sluzi najma na overenie toho, ci pohladavky a zavazky u oboch stran navzajom sedia.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Pru Pozri príspevok
Nevie mi nikto poradiť? Mohla by som to dať ako VNZD?
určite nie, nemôžeš znížiť záväzky bez dokladu... Bez spolupráce s klientom to nepôjde, on si to musí vybaviť s Orangom. Nerozumiem, prečo tieto veci neriešia ľudia cez telefón, ušetria kopu čakania v pobočkách, za pár pretelefonovaných korún sa to oplatí. Stačí, ak tam zavolá a požiada o vystavenie kópií alebo opisov dokladov o úhrade.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať