Zavrieť

Porady

Vysluhovy prispevok

Moze mi niekto poradit, ci vysluhovy prispevok, ktory je zdanovany u zdroja, ovplyvnuje u SZCO vysku odovodov do socialnej a zdravotnej poistovni ?
Uvádza sa v danovom priznani ?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    Stenlly
    Moze mi niekto poradit, ci vysluhovy prispevok, ktory je zdanovany u zdroja, ovplyvnuje u SZCO vysku odovodov do socialnej a zdravotnej poistovni ?
    Uvádza sa v danovom priznani ?
    Dakujem.
    neovplyvňuje výšku odvodov a v daňovom priznaní sa uvádza na str. 2 oddiel III. len v prípade že ste poberateľom celý rok t.j. od 1.1.2006 - vtedy nie je nárok na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka.

    neplatí ja som mala na mysli výsluhový dôchodok ale práve som sa dočítala že výsluhový dôchodok a príspevok nie je to isté.
    Naposledy upravil daniek : 17.01.07 at 11:19

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    daniek
    neovplyvňuje výšku odvodov a v daňovom priznaní sa uvádza na str. 2 oddiel III. len v prípade že ste poberateľom celý rok t.j. od 1.1.2006 - vtedy nie je nárok na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka.
    Výsluhový príspevok je zdaniteľný príjem, ale poberateľ má nárok na nezdaniteľnú časť.
    Výsluhový dôchodok - nie je nárok na nezdaniteľnú časť, ak je daňovníkom k 1.1., alebo je nárok na rozdiel, ak je dôchodok nižší ako nezdaniteľná čiastka.

    Stenlly je offline (nepripojený) Stenlly

    Stenlly
    Ano, vysluhovy dochod nepodlieha zdaneniu, vysluhovy prispevok ano.
    Ak vie niekto poradit, budem rada, dakujem.

    Stenlly je offline (nepripojený) Stenlly

    Stenlly
    viem, ze vysluhovy prispevok je zdanitelny prijem. Otazka bola, ci ovplyvnuje vysku odovodov do socialnej a zdrvotnej poistovni u SZCO.
    Dakujem.

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    Myslím si, že sa jedná o plnenie poskytnuté zamestnávateľom po skončení pracovného pomeru, služobného pomeru a preto nebude vstupovať do vymeriavacieho základu na výpočet odvodov do poisťovní.
    Prosím ďalších o vyjadrenie.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Súhlasím. Videla som dokonca aj Potvrdenie od platiteľa (Colný úrad) a tiež nezrážali žiadne odvody.

    Stenlly je offline (nepripojený) Stenlly

    Stenlly
    Stale v tom aj tak nemam jasno. Nikde v zakonoch ani predpisoch som o tom nic nenasla :-(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.