Zavrieť

Porady

DDP, účelové sporenie,životné poistenie.....

Želám všetkým pekný pracovný deň!
Mala by som na Vás otázočku, lebo mám v tom momentálne guláš. Chcela by som sa opýtať ako to bude s príspevkom zamestnávateľa na DDP, životné poistenie a účelové sporenie pri mzdách/mesačne/, či je to tak ako bolo minulý rok a aj čo sa týka zamestnanca, lebo v prípade zamestnanca je to ako zrážka zo mzdy.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    sonička
    Želám všetkým pekný pracovný deň!
    Mala by som na Vás otázočku, lebo mám v tom momentálne guláš. Chcela by som sa opýtať ako to bude s príspevkom zamestnávateľa na DDP, životné poistenie a účelové sporenie pri mzdách/mesačne/, či je to tak ako bolo minulý rok a aj čo sa týka zamestnanca, lebo v prípade zamestnanca je to ako zrážka zo mzdy.dakujem
    Zmena nastala od 1.1.2007 odkedy si už zamestnávateľ nemôže dať do nákladov príspevok na účelové sporenie a životné poistenie, ktorým prispieva zamestnancovi

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Aisha
    A s príspevkami na DDP zam-com je to ako?
    Tie si nadalej môže zamestnávateľ uplatniť vo výdavkoch. Tie jediné ponechali

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    Čiže z DDP /čo prispieva zamestnávateľ/ sa započítava naďalej do hrubej mzdy zamestnanca a platí sa odvod do VZP a daň, a životné poistenie, účelové sporenie pre tieto to už neplatí?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Aby som si to zrekapitulovala...mám zamestnancov, ktorí si platia v ING Životná poisťovňa (1x vidím takúto zmluvu) - "Investičné poistenie investor" + im prispieva zamestnávateľ. Zamestnancom vstupuje suma od zamestnávateľa do VZ na ZP + sa zdaňuje, môžem im ich vlastné príspevky uplatniť v ročnom zúčtovaní za rok 2007 (max. 12 tis.) a na strane zamestnávateľa pôjde o "nedaňový" náklad. Tak?

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    Ja by som chcela reagovať na životné poistenie, pretože mám takýto problém: My ako firma sme uzatvorili zmluvu s poisťovnou ...../Zmluva o spolupráci v životnom poistení/ dňa 26.07.2006 a prispievali sme našim zamestnancom vo výške Sk 167,--/mesačne/ a ešte som im aj platila /nie oni si platili/ na základe zrážky zo mzdy mesačne príspevok zamestnanca Sk 300,--. čiže chcem sa spýtať,
    1. kde do kt. riadku a aká suma príspevku zamestnanca /zrážka zo mzdy/
    by sa mala do potvrdenia o príjmoch .............. za rok 2006 napísať,ak prvá zrážka zo mzdy bola zaplatená v júli 2006 /mesačne Sk 300,--/ a posledná až v januári 2007 /mesačne Sk 300,--/

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    sonička
    Ja by som chcela reagovať na životné poistenie, pretože mám takýto problém: My ako firma sme uzatvorili zmluvu s poisťovnou ...../Zmluva o spolupráci v životnom poistení/ dňa 26.07.2006 a prispievali sme našim zamestnancom vo výške Sk 167,--/mesačne/ a ešte som im aj platila /nie oni si platili/ na základe zrážky zo mzdy mesačne príspevok zamestnanca Sk 300,--. čiže chcem sa spýtať,
    1. kde do kt. riadku a aká suma príspevku zamestnanca /zrážka zo mzdy/
    by sa mala do potvrdenia o príjmoch .............. za rok 2006 napísať,ak prvá zrážka zo mzdy bola zaplatená v júli 2006 /mesačne Sk 300,--/ a posledná až v januári 2007 /mesačne Sk 300,--/
    Uviesť len tie zrážky na životné poistenie, ktoré boli zaplatené v roku 2006, t.j. v júli až v decembri 2006. (6x 300,-- = 1800 Sk).

    DDP, účelové sporenie,životné poistenie.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.