Zavrieť

Porady

Predaj tovaru fyzickym osobam

Moze firma , ktora ma v registri predaj tovaru v rozsahu volnych zivnosti predavat takyto tovar fyzickym osobam ( nie podnikatelom ) na fakturu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    bazil
    Moze firma , ktora ma v registri predaj tovaru v rozsahu volnych zivnosti predavat takyto tovar fyzickym osobam ( nie podnikatelom ) na fakturu?
    Nevidím dôvod, prečo nie.

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    bazil
    Moze firma , ktora ma v registri predaj tovaru v rozsahu volnych zivnosti predavat takyto tovar fyzickym osobam ( nie podnikatelom ) na fakturu?
    Môže predávať na faktúru komukoľvek, nerozlišuje medzi kupujúcimi podnikateľa a nepodnikateľa...

    veget je offline (nepripojený) veget

    veget
    A čo robiť ak Vám faktúruje SZČO služby za činnosť, ktorú nemá v živnostenskom oprávnení?

    bazil je offline (nepripojený) bazil

    Vesely chlapak bazil
    mysimis
    áno, môže.
    Ďakujem, pýtam sa preto, lebo doposiaľ mi firma posielala materiál na faktúru, kde bolo moje IČO ale keď som si požiadal aby mi to poslali ako súkromnej osobe, lebo materiál používam na osobnú spotrebu do bytu, tak mi povedali že oni fyzickým osobám predávať na faktúru nemôžu. Že ich ani program pri vystavovaní faktúry nepustí ďalej ak nenahodia IČO. Tak s ami niečo také stalo prvý krát.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ak dostaneš fa na IČO a tovar použiješ na osobnú spotrebu, nedávaj uvedený doklad dávať do účtovníctva.

    eskoes je offline (nepripojený) eskoes

    eskoes
    mysimis
    Ak dostaneš fa na IČO a tovar použiješ na osobnú spotrebu, nedávaj uvedený doklad dávať do účtovníctva.
    podla diskusie
    http://www.porada.sk/t40145-nakup-vo...bn%FA+spotrebu
    som si tým neni až taký istý

    Predaj tovaru fyzickym osobam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.