Zavrieť

Porady

zdan.pl.12/06, vystav.01/07

Ahojte. Chcem si niečo overiť. JU, ak je došlá faktúra vystavená v 01/07 a zdaniteľné plnenie je 12/06 tak faktúru dám ešte do roku 2006, aj DPH sa odpočíta v 12/06. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    facka je offline (nepripojený) facka

    facka
    a ako by to bolo v prípade faktúry zo zahraničia?

    zdaniteľné plnenie 31.12.2006
    faktúra vystavená 2.1.2007
    prijatá aj s tovarom (dobierka to bola) 2.1.2007

    to účtujem celé do roku 2007 ?

    dík.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    V tomto prípade, ak tovar aj platba je prijatá v r. 2007, a je to zahraničná FA by som sa priklonil k verzii - všetko rok 2007, t.j. aj záväzok, nakoľko tovar v zásobách za rok 2006 nie je vykázaný, aj z toho dôvodu by bolo neodôvodnené vykazovanie záväzku. Dal si trochu krkolomné termíny: dátum vystavenia FA 2.1.2007, Pritom odoslané to bolo 31.12.2006 a prišlo to zarovno s dátumom vystavenia. Žeby sme mali také rýchle špedičné služby?

    facka je offline (nepripojený) facka

    facka
    ekopo
    V tomto prípade, ak tovar aj platba je prijatá v r. 2007, a je to zahraničná FA by som sa priklonil k verzii - všetko rok 2007, t.j. aj záväzok, nakoľko tovar v zásobách za rok 2006 nie je vykázaný, aj z toho dôvodu by bolo neodôvodnené vykazovanie záväzku. Dal si trochu krkolomné termíny: dátum vystavenia FA 2.1.2007, Pritom odoslané to bolo 31.12.2006 a prišlo to zarovno s dátumom vystavenia. Žeby sme mali také rýchle špedičné služby?
    dakujem.
    a dph tiez mozem odpocitat v I.Q 2007, vsak.

    zdan.pl.12/06, vystav.01/07

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.