Zavrieť

Porady

deň zaúčtovania

Milí poraďáci, možem faktúry účtovať do účtovného denníka s dátumom, ktorý je rovnaký ako deň dodania- aby sa mi lepšie kontrolovala DPH. ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Aký máš program....lebo program by ti mal dovoliť podobný zápis :
    Dátum dokladu - dátum dodania T/S - DPH
    Dátum účtovania - napr. dátum vystavenia faktúry.
    Ak účtuješ na základe ERP blokov,tak kľudne daj aj ten istý dátum.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Robím v Oberone. Dátum mi dovolí dať dátum účtovania akýkoľvek. Len či to bude správne keď dám dátum účtovania rovnaký ako dátum dodania/týka sa to faktúr/. Lebo dátum dodania je často skor ako dátum vystavenia faktúry.
    Myslela som, napr. keď si to dám do smernice, či by to obsbolo v poriadku. ďakujem.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    daja
    Robím v Oberone. Dátum mi dovolí dať dátum účtovania akýkoľvek. Len či to bude správne keď dám dátum účtovania rovnaký ako dátum dodania/týka sa to faktúr/. Lebo dátum dodania je často skor ako dátum vystavenia faktúry.
    Myslela som, napr. keď si to dám do smernice, či by to obsbolo v poriadku. ďakujem.
    A prečo chceš mať dátum účtovania zhodný s dátumom dodania?Môžeš predsa dať dátum účtovania=dátum vystavenia faktúry a dátum dokladu(aspoň náš program to tak berie) dáš dátum dodania služby/tovaru kvôli DPH.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Aby som mohla lepšie kontrolovať výšku mesačnej DPH s tým čo mám v denníku. Stalo sa mi totiž, že som na konci roka mala zostatok na účte 343 iný ako daňovú povinnosť na daňovom priznaní DPH a musela som podávať dodatočné DPH. Myslím, že by sa mi tak lepšie kontrolovala DPH-čka.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    daja
    Aby som mohla lepšie kontrolovať výšku mesačnej DPH s tým čo mám v denníku. Stalo sa mi totiž, že som na konci roka mala zostatok na účte 343 iný ako daňovú povinnosť na daňovom priznaní DPH a musela som podávať dodatočné DPH. Myslím, že by sa mi tak lepšie kontrolovala DPH-čka.
    To chápem,aj tak však nevidím dôvôd,aby si tak robila vždy,hlavne nie pri fa.Pretože tieto programy sú nastavené tak,aby ti automaticky urobili aj vstup/výstup DPH,ak správne účtuješ dátumy dodania.Tvoja otázka podľa mňa pramení z toho,že si neobjavila nejaké funkcie toho programu,nechce sa mi veriť,že by účtovný program nedovoľoval odlíšiť dátum účtovania a dátum dokladu.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Ak mi DF prišla 15.5.2007, dátum dodania je ale 21.3.2007 (faktúra sa zrejme zatúlala niekde na pošte) môžem dať:

    dátum zaúčtovania 15.5.2007

    dátum dodania, teda dátum zdan.plnenia 1.4.2007 (aby som nemusela opravovať DPH za 3/2007 a daň.prizn. za 4/2007 ešte stíham)
    alebo dátum dodania, teda dátum zdan.plnenia 15.5.2007 (teda do 5/2007),
    alebo musím urobiť dodatočné daň.prizn. na DPH za 3/2007?

    Jedná sa o sumu dph 81 Sk.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Fany Pozri príspevok
    Ak mi DF prišla 15.5.2007, dátum dodania je ale 21.3.2007 (faktúra sa zrejme zatúlala niekde na pošte) môžem dať:

    dátum zaúčtovania 15.5.2007

    dátum dodania, teda dátum zdan.plnenia 1.4.2007 (aby som nemusela opravovať DPH za 3/2007 a daň.prizn. za 4/2007 ešte stíham)
    alebo dátum dodania, teda dátum zdan.plnenia 15.5.2007 (teda do 5/2007),
    alebo musím urobiť dodatočné daň.prizn. na DPH za 3/2007?

    Jedná sa o sumu dph 81 Sk.
    Vieš preukázať, že Ti faktúra prišla 15.5.2007, tak do záznamovej evidencie pre uplatnenie nároku na odpočet DPH ju zaradíš v 5/2007 v zmysle § 51 zákona o DPH a keďže si ju mala do podania DP za apríl, tak môžeš aj do apríla.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Dodatočne za 3/07 si myslím, že robiť nemusíš..odpočet môžeš urobiť, až keď máš doklad..takže ak stíhaš DPH 4/2007, tak si myslím, že by sa to mohlo dať do obdobia 4/07..

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    A ak neviem preukázať? Fa prišla v obálke s razítkom 30.3.2007, len sa k nám až teraz zatúlala. A nebola podaná doporučene.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Fany Pozri príspevok
    A ak neviem preukázať? Fa prišla v obálke s razítkom 30.3.2007, len sa k nám až teraz zatúlala. A nebola podaná doporučene.
    Mala si ju do termínu podania DP za 03/2007, tak si mala možnosť voľby marec alebo apríl, takže môžeš odpočítať v 4/2007.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.