Zavrieť

Porady

podnikatel na rodicovskom

Dobry den!
chcem vas poprosit o radu, teda viacej rad. Poberam rodicovsky prispevok a som stale zamestnana, ale toho casu na materskej. V juni minuly rok som si zalozila zivnost. Odvody neplatim ziadne. Je to tak, ze az po podani DP toto predkladam socialke a ZP a oni mi z toho urcia vysku preddavku? Zaroven sa chcem opytat, co vsetko si mozem dat do nakladov? Internet? a ako je to s pocitacom? Mam zivnost na graficke prace, ale pocitac som mala uz pred tym, je uz starsi, takze doklad nemam, da sa to nejako dostat do nakladov?
Dakujem velmi pekne za rady.
Andrea
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Nech ti ten počítač niekto (napríklad z rodiny) predá na kúpno-predajnú zmluvu. Získaš tak doklad o cene a môžeš účtovať. Nezabudni zaplatiť !! (HA-HA-HA)

    veget je offline (nepripojený) veget

    veget
    [quote=axara
    Je to tak, ze az po podani DP toto predkladam socialke a ZP a oni mi z toho urcia vysku preddavku?
    Zaroven sa chcem opytat, co vsetko si mozem dat do nakladov?

    Andrea[/quote]

    1.Nikto za teba neurčí výšku preddavku a povinnosť platiť, oni ťa kľudne nechajú neplatiť.... Takže treba do 30.6. podať výpis z daňového priznania za rok 2006. A urobiť si ročné zúčtovanie zo ZP.

    2.Všetko čo súvisí s tvojím podnikaním a dokážeš si to obhájiť.

    axara je offline (nepripojený) axara

    axara
    dakujem. Takze do 30.6 nemusim nic robit, okrem podania DP samozrejme, myslim na kontakt s uradmi... Tak to je fajn.. :-)
    vdaka

    podnikatel na rodicovskom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.