Zavrieť

Porady

tlaciva

Ahojte,
chcem sa spytat, ci uz vydavate zamestnancom potvrdenia o zuctovanych a vyplatenych prijmoch FO zo zav. cinnosti...,
alebo cakate na nove tlaciva.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Zatiaľ nevydávam, čo ak do 15.2. požiadajú o ročné zúčtovanie dane? Okrem iného mám tlačivo v softe, takže nebudem musieť čakať.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    monikad
    Ahojte,
    chcem sa spytat, ci uz vydavate zamestnancom potvrdenia o zuctovanych a vyplatenych prijmoch FO zo zav. cinnosti...,
    alebo cakate na nove tlaciva.
    Dakujem.
    Platné tlačivo je na stránke www.drsr.sk, ale ho prikladám aj sem stiahnuté z tej stránky spolu s poučením.

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    Ja prave posielam vsetkym vystupenym a dohodarom potvrdenia o zdanitelnej mzde za rok 2006. Ak bude niekto chciet, aby som mu vykonala rocne zuctovanie, tak so ziadostou budem chciet, aby mi vratili aj zaslane potvrdenie o zdanitelnej mzde

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    fialka m
    Ak bude niekto chciet, aby som mu vykonala rocne zuctovanie, tak so ziadostou budem chciet, aby mi vratili aj zaslane potvrdenie o zdanitelnej mzde



    http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...D=8241&LngID=0

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Prečo chceš, aby ti vrátili potvrdenie? Ty si im povinná ho vystaviť a to zostáva zamestnancom.

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    abel
    Prečo chceš, aby ti vrátili potvrdenie? Ty si im povinná ho vystaviť a to zostáva zamestnancom.
    Ano, ale ked si potom oni zmyslia, ze chcu aby som im vykonala rocne zuctovanie, tak by bolo lepsie, keby mi ho vratili. Aby to nahodou niekto nevyuzil a nepoziadal aj ineho zamestnavatela a dal mu to potvrdenie odo mna. Tym padom by sa mu mohla dan vratit 2-krat, lebo by poziadal 2 zamestnavatelov. Viem, ze to je extrem, ale zamestnanci su vselijaki

    jales je offline (nepripojený) jales

    jales
    fialka m ja by som sa s tým posielaním potvrdení až tak neponáhľala. Tak ako Ti priložil abel stačí to do 10.3., ak o to zamestnanec do 5.2. nepožiada. Veď každé potvrdenie by malo ísť doporučeným listom, a to v dnešnej dobe nie sú malé náklady, hlavne vo firmách s väčším počtom zamestnancov. A okrem toho, ak robíš dlhšie mzdy vieš, že kopec ľudí pošte nevenuje pozornosť a nevedia na čo si im to poslala a keď prídu žiadať po tom o ročné zúčtovanie aj tak to skoro zaslané potvrdenie nevedia nájsť a robíš ďalšie, lebo iné Ti neostáva.

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    jales
    fialka m ja by som sa s tým posielaním potvrdení až tak neponáhľala. Tak ako Ti priložil abel stačí to do 10.3., ak o to zamestnanec do 5.2. nepožiada. Veď každé potvrdenie by malo ísť doporučeným listom, a to v dnešnej dobe nie sú malé náklady, hlavne vo firmách s väčším počtom zamestnancov. A okrem toho, ak robíš dlhšie mzdy vieš, že kopec ľudí pošte nevenuje pozornosť a nevedia na čo si im to poslala a keď prídu žiadať po tom o ročné zúčtovanie aj tak to skoro zaslané potvrdenie nevedia nájsť a robíš ďalšie, lebo iné Ti neostáva.
    v pohode, ja to takto robim uz 3 rok a nemam problem

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    fialka m
    Aby to nahodou niekto nevyuzil a nepoziadal aj ineho zamestnavatela a dal mu to potvrdenie odo mna. Tym padom by sa mu mohla dan vratit 2-krat, lebo by poziadal 2 zamestnavatelov. Viem, ze to je extrem, ale zamestnanci su vselijaki
    A čo by si tým vyriešila? Prečítaj si poučenie bod 6) daňového priznania typu A - predkladajú sa KÓPIE potvrdení od zamestnávateľov.
    Potvrdenia zasielaš preukázateľne (doporučene) alebo jeho prevzatie ti musí zamestnanec podpísať na zadnej strane vyhlásenia. A ty chceš, aby ti podpísal, že ho prevzal, a potom mu povieš, aby ti ho vrátil? Vôbec si nerob zbytočné starosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.