Zavrieť

Porady

Opis faktúry

Dobrý deň,
mám takúto otázku, jendna f. nám neposlala faktúry za mesiac 9/2006, zistili sme to až teraz keď od nás vymáhala peniaze a my sme podľa našej evidencie neboli nič dlžný. Požiadala som ich aby mi zaslali fa, ktoré mi chýbajú. Poslali iba OPID FAKTÚR, môžem na základe toho účtovať.
A mám ešte jednu otázku nakoľko sme za 9/2006 už podávali aj dodatočné DPH a sumu DPH z týchto fa je veľmi malá, môžem ich zaúčtovať s tým, že si neuplatním DPH na vstupe.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Možeš zaúčtovať aj tieto fa.pokiaľ spľňajú všetky náležitosti fa.DPH možeš taktiež uplatniť na vstupe za 12/06 ,keďže si obdržala doklad.Ja by som k tým fa.priložila od tej firmy obálku s dátumom doručenia.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    vikinka
    Možeš zaúčtovať aj tieto fa.pokiaľ spľňajú všetky náležitosti fa.DPH možeš taktiež uplatniť na vstupe za 12/06 ,keďže si obdržala doklad.Ja by som k tým fa.priložila od tej firmy obálku s dátumom doručenia.
    Ja by som v 12/2006 túto DPH neuplatňovala. Jedine dodatočným DP za 9/2006 alebo 10/2006.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Vyzerá to, že je mesačný platca, keďže za 9/2006 podávali dodatočné.

    Musíte si ale uvedomiť, že keď si neuplatníte DPH, bude táto suma pripočítateľnou položkou k základu dane.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    MartinkoK
    Sme mesačný plátca, na tých fa. nie sú ani originál podpis ani originál pečiatka /f.Orange/ a ak si dám do nákladov len sumu bez DPH potom nemusím nič pripočítavať k základu dane?
    No musíš zaevidovať celú faktúru. Nemôžeš sa tej DPH vyhnúť. Ak si chceš uplatniť náklady, musíš aj DPH.

    Jedine nezaradiť tú faktúru vôbec a nebudeš o nej účtovať. Musíš pouvažovať, čo je výhodnejšie. A samozrejme záleží na tom, či si sro alebo SZČO, či je to Tvoja firma alebo pre niekoho pracuješ....

    redie je offline (nepripojený) redie

    Hlavne začať.... redie
    MartinkoK Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám takúto otázku, jendna f. nám neposlala faktúry za mesiac 9/2006, zistili sme to až teraz keď od nás vymáhala peniaze a my sme podľa našej evidencie neboli nič dlžný. Požiadala som ich aby mi zaslali fa, ktoré mi chýbajú. Poslali iba OPID FAKTÚR, môžem na základe toho účtovať.
    A mám ešte jednu otázku nakoľko sme za 9/2006 už podávali aj dodatočné DPH a sumu DPH z týchto fa je veľmi malá, môžem ich zaúčtovať s tým, že si neuplatním DPH na vstupe.
    Ak dokument splna podmienky zakona, mozes o nom uctovat ako o fakture, ale na tvojom mieste by som si to osetrila doslou obalkou a korespondencou (napr. maily).

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    MAGDALIENKA Pozri príspevok
    Marianna01 aj ja si prosím nasmerovať.
    V ktorom paragrafe je uvedené, ze neuplatnena DPH je pripocitaltelnou polozkou k zakladu dane?
    Dakujem.
    § 21

    (2) Daňovými výdavkami nie sú tiež

    i) daň z pridanej hodnoty u platiteľov tejto dane s výnimkou prípadov uvedených v § 19 ods. 3 písm. k) a s výnimkou dodatočne vyrubenej dane z pridanej hodnoty za minulé zdaňovacie obdobia účtovanej ako náklad,

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    MartinkoK
    Dobrý deň,
    mám takúto otázku, jendna f. nám neposlala faktúry za mesiac 9/2006, zistili sme to až teraz keď od nás vymáhala peniaze a my sme podľa našej evidencie neboli nič dlžný. Požiadala som ich aby mi zaslali fa, ktoré mi chýbajú. Poslali iba OPID FAKTÚR, môžem na základe toho účtovať.
    A mám ešte jednu otázku nakoľko sme za 9/2006 už podávali aj dodatočné DPH a sumu DPH z týchto fa je veľmi malá, môžem ich zaúčtovať s tým, že si neuplatním DPH na vstupe. áno
    Účtovala by som aj opis,pokiaľ je na ňom originál podpis a pečiatka /nie ofotené/.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    MartinkoK
    Dobrý deň,
    mám takúto otázku, jendna f. nám neposlala faktúry za mesiac 9/2006, zistili sme to až teraz keď od nás vymáhala peniaze a my sme podľa našej evidencie neboli nič dlžný. Požiadala som ich aby mi zaslali fa, ktoré mi chýbajú. Poslali iba OPID FAKTÚR, môžem na základe toho účtovať.
    A mám ešte jednu otázku nakoľko sme za 9/2006 už podávali aj dodatočné DPH a sumu DPH z týchto fa je veľmi malá, môžem ich zaúčtovať s tým, že si neuplatním DPH na vstupe.
    Si mesačný alebo q.platiteľ dph?

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    renča1
    Si mesačný alebo q.platiteľ dph?
    Dobrá otázka.Veľa záleží od toho. Ak by bol Q, bolo by po probléme.

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    Marianna01
    Vyzerá to, že je mesačný platca, keďže za 9/2006 podávali dodatočné.

    Musíte si ale uvedomiť, že keď si neuplatníte DPH, bude táto suma pripočítateľnou položkou k základu dane.
    Sme mesačný plátca, na tých fa. nie sú ani originál podpis ani originál pečiatka /f.Orange/ a ak si dám do nákladov len sumu bez DPH potom nemusím nič pripočítavať k základu dane?

    Janina1 je offline (nepripojený) Janina1

    Janina1
    Marianna01 a ktory paragraf akeho zakona hovori o tom, ze neuplatnena DPH je pripocitaltelnou polozkou k zakladu dane?
    Prosim nasmeruj ma, mam z toho mensi chaos. Dakujem.

    MAGDALIENKA je offline (nepripojený) MAGDALIENKA

    MAGDALIENKA
    Marianna01 aj ja si prosím nasmerovať.
    V ktorom paragrafe je uvedené, ze neuplatnena DPH je pripocitaltelnou polozkou k zakladu dane?
    Dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.