Zavrieť

Porady

Ako postupovat pri ohlasovani kupy a predaja domu

Ahojte poradaci, v zaciatkom oktobra 2006 som kupila domcek s pozemkom, hned koncom oktobra sa mi ho po ciastocnej rekonstrukcii podarilo predat. Viete mi poradit co vsetko musim absolvovat, a kde vsade to mam nahlasit .. Dakujem pekne a pozdravujem vsetkych
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    yvadasis
    Ahojte poradaci, v zaciatkom oktobra 2006 som kupila domcek s pozemkom, hned koncom oktobra sa mi ho po ciastocnej rekonstrukcii podarilo predat. Viete mi poradit co vsetko musim absolvovat, a kde vsade to mam nahlasit .. Dakujem pekne a pozdravujem vsetkych
    Prinajmenej vždy do 30 dní od zápisu do katastra na Mestský úrad.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Anja111
    Prinajmenej vždy do 30 dní od zápisu do katastra na Mestský úrad.
    Anja111 tam mám pocit, že priznanie na daň z nehnuteľnosti sa už podávať ani nemusí, lebo v jednom roku bola nehnuteľnosť aj kúpená aj predaná, čiže vlastnícke právo k 31.12.2006 nie je. Zase je to len predpoklad, lebo neviem či kúpa a predaj už prebehli aj cez katastrálny úrad. Ohľadom tej nehnuteľnosti tu je veľmi málo info. Preto som v príspevku č. 2 odpovedala len jednoducho.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    mysimis
    Anja111 tam mám pocit, že priznanie na daň z nehnuteľnosti sa už podávať ani nemusí, lebo v jednom roku bola nehnuteľnosť aj kúpená aj predaná, čiže vlastnícke právo k 31.12.2006 nie je. Zase je to len predpoklad, lebo neviem či kúpa a predaj už prebehli aj cez katastrálny úrad. Ohľadom tej nehnuteľnosti tu je veľmi málo info. Preto som v príspevku č. 2 odpovedala len jednoducho.
    Súhlasím. Ale aj v prípade, že to bolo všetko v jednom roku a teda nebude podávať DP a ani platiť daň z nehuteľnosti, je povinná oznámiť Mestskému úradu tak nákup ako aj predaj nehnuteľnosti, vždy do 30 dní od zápisu do katastra.
    Naposledy upravil Anja111 : 22.01.07 at 16:10

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Na mestský úrad nie, tam daňové priznanie dáva iba ten, kto je majiteľom k 1.1. - zapísaným v katastri nehnuteľností. Ale patrilo by sa to tam ohlásiť. Do dańového priznania na daň z príjmu uviest príjem z predaja a do výdavkov skutočné výdavky. Mal by to byť paragraf 9, ak sa nemýlim, pokiaľ to prebehlo mimo podnikania.
    Naposledy upravil Fany : 22.01.07 at 16:04

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Anja111
    Súhlasím. Ale aj v prípade, že to bolo všetko v jednom roku a teda nebude platiť daň z nehuteľnosti, je povinná oznámiť Mestskému úradu tak nákup ako aj predaj nehnuteľnosti, vždy do 30 dní od zápisu do katastra.
    Anja111, naozaj nie je potrebné podať DP na daň z nehnuteľnosti. Podáva sa len oznámenie o kúpe a o predaji.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    mysimis
    Anja111, naozaj nie je potrebné podať DP na daň z nehnuteľnosti. Podáva sa len oznámenie o kúpe a o predaji.
    Veď tak som to aj myslela, len som to asi napísala nezrozumiteľne. Ďakujem za upozornenie. Pokúsim sa príspevok upraviť, aby niekoho nepomýlil.

    Ako postupovat pri ohlasovani kupy a predaja domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.