Zavrieť

Porady

Daň z MV - pomoc

Dobrý den,
chcela by som Vás poprosiť o radu, prípadne o vyjadrenie k takejto veci: podnikateľ FO si podal daňové priznanie k dani z MV, kde okrem starých vozidiel, používaných v r.2006 pridal ďalšie 3 vozidlá, ktoré má v nájme od 1.1.2007. jeho celková daňová povinnosť bola za všetky MV 287.500,- Dal si teda spôsob platenia dane mesačný. Dnes mu volala pani z DU, ze to urobil zle, pretože za tie 3 nové vozdilá musí zaplatiť zvášť do 15.1.2007 sumu 85200,- . Takže teraz mu vyšla daňová povinnosť 287500 - 85200 = 202300,- t.j. štvrťročné splátky. Postupoval Du správne? Podľa par. 91 odst. 1 je napísané akým spôsobom sa dan platí. Dátum 1.1.2007 sa berie ako " v priebehu zdanovacieho obdobia" ?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    nina100
    Dobrý den,
    chcela by som Vás poprosiť o radu, prípadne o vyjadrenie k takejto veci: podnikateľ FO si podal daňové priznanie k dani z MV, kde okrem starých vozidiel, používaných v r.2006 pridal ďalšie 3 vozidlá, ktoré má v nájme od 1.1.2007. jeho celková daňová povinnosť bola za všetky MV 287.500,- Dal si teda spôsob platenia dane mesačný. Dnes mu volala pani z DU, ze to urobil zle, pretože za tie 3 nové vozdilá musí zaplatiť zvášť do 15.1.2007 sumu 85200,- . Takže teraz mu vyšla daňová povinnosť 287500 - 85200 = 202300,- t.j. štvrťročné splátky. Postupoval Du správne? Podľa par. 91 odst. 1 je napísané akým spôsobom sa dan platí. Dátum 1.1.2007 sa berie ako " v priebehu zdanovacieho obdobia" ?
    ďakujem
    Podľa mňa DÚ postupoval správne, nakoľko za nové vozidlá mal povinnosť podať DP z DMV do 15.01 a aj zaplatiť, a za ostatné auta stačí do 31.01.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Ak tie tri vozidlá ma v prenájme, tak by som si zistila,či ten kto mu ich prenajíma má zaplatenú dan z motorových vozidiel.My máme vozidlá cez operatívny leasing a spoločnost , ktorá je ich vlastníkom za ne platí dan z MV.

    sylkra je offline (nepripojený) sylkra

    sylkra
    Ak ma tie auta v operativnom leasingu, platcom dane z MV je leas. spolocnost, tak nechapem preco podal danove priznanie za tie auta???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.