Zavrieť

Porady

MAJU AKCIE EUROCAPITALU NEJAKU HODNOTU ?

moja manzelka ma 30 ks akcii EUROCAPITAL a. s. Bratislava v nominalnej hodnote 1000 Sk/akciu.

Chcem poprosit niekoho o radu ci tieto akcie v sucasnosti maju nejaku hodnotu a ci by sa to dalo nejak spenazit alebo su to uz stratene peniaze !?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mravvcek je offline (nepripojený) mravvcek

    mravvcek
    Prosim vas ako zistim ci mam este akcie eurocapitalu alebo nie a co sa da s nimi robit???Ak by ste niekto vedeli odpovedat,prosim vas napiste mi.Dakujem velmi pekne.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    bjjoba
    moja manzelka ma 30 ks akcii EUROCAPITAL a. s. Bratislava v nominalnej hodnote 1000 Sk/akciu.

    Chcem poprosit niekoho o radu ci tieto akcie v sucasnosti maju nejaku hodnotu a ci by sa to dalo nejak spenazit alebo su to uz stratene peniaze !?
    Otázku si zadal 2x, tu som Ti aj ja odpovedal:

    http://www.porada.sk/t41214-maju-akc...tml#post371291

    mravvcek je offline (nepripojený) mravvcek

    mravvcek
    Chcem sa Vas opytat ci ste sa nieco dozvedeli o akciach eurocapitalu lebo ja mam tiez 30 akcii ale prisiel mi nejaky sek na vynatok z predaja to znamena ze uz ich nemam???

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mravvcek
    Prosim vas ako zistim ci mam este akcie eurocapitalu alebo nie a co sa da s nimi robit???Ak by ste niekto vedeli odpovedat,prosim vas napiste mi.Dakujem velmi pekne.
    HOre som uviedol link na tému, kde som k tomuto dal odpoveď. Ale pre istotu tú odpoveď skopírujem ešte raz aj sem:

    Pozeral som Ti to na stránke Burze cenných papierov (www.bsse.sk), ale o takejto spoločnosti tam nechyrujú, teda ich akcie asi nebudú obchodovateľné (nepredáš ich). Ale je to čudné, lebo aspoň ISIN by mali mať pridelené, aj keď sa s nimi neobchoduje. To vy sa však dalo zistiť len výpisom z CDCP.

    V Obchodnom registri som našiel spoločnosť Eurocapital, a.s., Bratislava, Hattalova 12, ktorá je však v likvidácii. A keďže akcionári sú až poslední v rade na vyrovnanie pohľadávok voči likvidovaným firmám obávam sa, že by sa im niečo zo speňažených aktív firmy ušlo.

    Takže je to asi bezcenný cenný papier.
    __________________

    mravvcek je offline (nepripojený) mravvcek

    mravvcek
    Dakujem velmi pekne za odpoved aj ja som Eurocapital nasla na stranke aj som si precitala o tom,ale som chcela vediet ci niekto nevie laikovi normalnou slovinou vysvetlit o co ide.Dakujem.papa

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mravvcek
    Dakujem velmi pekne za odpoved aj ja som Eurocapital nasla na stranke aj som si precitala o tom,ale som chcela vediet ci niekto nevie laikovi normalnou slovinou vysvetlit o co ide.Dakujem.papa
    Ide o to, že firma je v strate a má asi dlhy. A Ty ako akcionár máš v ruke papier (akcie), ktorý je bezcenný, lebo ho nikto od Teba nekúpi.

    Alebo čo by si chcela vedieť?

    kuvik je offline (nepripojený) kuvik

    kuvik
    po dlhom čase som si robil poriadok v papieroch a našiel som honosne vyzerajúci certifikát HROMADNÁ AKCIA NA MENO , ktorý som dostal od Eurocapitalu v roku 2005. odvtedy nič, takže tá pekne vyzerajúca číslovka (30 tisíc) mi zostane na pamiatku čias minulých, kedy som si naivne myslel, že sa mi dačo ujde... apropo: tieto akcie som zdedil po mojom otcovi a kedže som bol na to so sestrou, vyplatil som jej 15 tis. v hotovosti. takže suma sumárum, som v strate 45 tisíc . ešteže sa máme so sestrou radi a tento problém neriešime...
    Prajem pekný deň !

    Vie niekto ako je to s akciami Eurocapitalom a.s. v likvidácií ???
    Vopred ďakujem za info.
    jv

    Avortep je offline (nepripojený) Avortep

    Avortep
    Dobrý deň, aj ja mám hromadnú akciu na meno spoločnosti Eurocapital, a. s.. Na internete som objavila finančnú spoločnosť Global Pacific West, ktorá mi ponúkla odkúpenie tejto akcie, a to za 1 €/akciu v čistom, tzn. že máte možnosť získať za Vaše akcie 30 €.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.