Zavrieť

Porady

Príspevok za opatrovanie

Kolegyňa k nám nastúpila 13.11.2006.
Od 1 - 7/2006 brala príspevok za opatrovanie z ÚPSVaR, potom od 8 - 12.11.bola v evidencii ÚP.
Započítava sa tento príspevok za opatrovanie v ročnom zúčtov. dane do úhrnu príjmov?
Je to štátna sociálna dávka alebo sociálna dávka ?
Naposledy upravil raya1 : 26.01.07 at 07:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    alerter Pozri príspevok
    Je ešte stále platné, že "Tento príspevok sa však započítava do vlastného príjmu manželky(manžela) na účely uplatnenia odpočítateľnej položky na manželku(manžela)" ??? Nič sa od roku 2007 v tomto nezmenilo ? Ďakujem
    áno, započítava sa to do vlastného príjmu manželky - žiadna zmena

    matafe je offline (nepripojený) matafe

    matafe
    Fairy
    Ja som kvôli tomuto písala na daňový úrad mail. A odpoveď :
    " Príspevok za opatrovanie, ak je poskytnutý podľa zákona 236/1998 Zz, je to štátna sociálna dávka."
    Tu by som chcela upozorniť, že príspevok poskytnutý podľa zákona 236/1998 Z.z. je zaopatrovací príspevok (týka sa vojakov). V tomto prípade išlo o štátnu sociálnu dávku, ale len išlo, lebo k 1.1.2006 bol tento príspevok zrušený.

    Príspevok za opatrovanie je vyplácany podľa zákona 88/2001 Z.z. o sociálnej pomoci a v tomto prípade ide o sociálnu dávku.

    Príspevok za opatrovanie nie je zdaniteľným príjmom, preto sa do úhrnu príjmov pre ročné zúčtovanie nezahŕňa.

    Tento príspevok sa však započítava do vlastného príjmu manželky(manžela) na účely uplatnenia odpočítateľnej položky na manželku(manžela).

    Fairy je offline (nepripojený) Fairy

    Fairy
    Ja som kvôli tomuto písala na daňový úrad mail. A odpoveď :
    " Príspevok za opatrovanie, ak je poskytnutý podľa zákona 236/1998 Zz, je to štátna sociálna dávka."

    Fairy je offline (nepripojený) Fairy

    Fairy
    matafe
    Tu by som chcela upozorniť, že príspevok poskytnutý podľa zákona 236/1998 Z.z. je zaopatrovací príspevok (týka sa vojakov). V tomto prípade išlo o štátnu sociálnu dávku, ale len išlo, lebo k 1.1.2006 bol tento príspevok zrušený.

    Príspevok za opatrovanie je vyplácany podľa zákona 88/2001 Z.z. o sociálnej pomoci a v tomto prípade ide o sociálnu dávku.

    Príspevok za opatrovanie nie je zdaniteľným príjmom, preto sa do úhrnu príjmov pre ročné zúčtovanie nezahŕňa.

    Tento príspevok sa však započítava do vlastného príjmu manželky(manžela) na účely uplatnenia odpočítateľnej položky na manželku(manžela).
    ĎAKUJEM .... toto som potrebovala vedieť.

    alerter je offline (nepripojený) alerter

    alerter
    matafe Pozri príspevok
    Tu by som chcela upozorniť, že príspevok poskytnutý podľa zákona 236/1998 Z.z. je zaopatrovací príspevok (týka sa vojakov). V tomto prípade išlo o štátnu sociálnu dávku, ale len išlo, lebo k 1.1.2006 bol tento príspevok zrušený.

    Príspevok za opatrovanie je vyplácany podľa zákona 88/2001 Z.z. o sociálnej pomoci a v tomto prípade ide o sociálnu dávku.

    Príspevok za opatrovanie nie je zdaniteľným príjmom, preto sa do úhrnu príjmov pre ročné zúčtovanie nezahŕňa.

    Tento príspevok sa však započítava do vlastného príjmu manželky(manžela) na účely uplatnenia odpočítateľnej položky na manželku(manžela).
    Je ešte stále platné, že "Tento príspevok sa však započítava do vlastného príjmu manželky(manžela) na účely uplatnenia odpočítateľnej položky na manželku(manžela)" ??? Nič sa od roku 2007 v tomto nezmenilo ? Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alerter Pozri príspevok
    Je ešte stále platné, že "Tento príspevok sa však započítava do vlastného príjmu manželky(manžela) na účely uplatnenia odpočítateľnej položky na manželku(manžela)" ??? Nič sa od roku 2007 v tomto nezmenilo ? Ďakujem
    ÁNo, je to v platnosti.

    Príspevok za opatrovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.