Zavrieť

Porady

cena za pozemok

sro kupuje budovu spolu s pozemkom ,v kupnej zmluve je stanovená len cena ako celkom. POdla čoho sa stanoví cena za pozemok a cena za budovu. Musí byť k tomu znalecký posudok?Čo ak sa v zmluve stanoví cena za pozemok a je prehnane nízka, pretože pozemok sa neodpisuje je to napadnuteľné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana G. je offline (nepripojený) Jana G.

    Jana G.
    Ja sa pridám k diskusii. Mňa ale zaujíma ako zaúčtujem kúpu pozemku v PU. Mám zmluvu iba na kúpu pozemku. Ďakujem.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Jana G.
    Ja sa pridám k diskusii. Mňa ale zaujíma ako zaúčtujem kúpu pozemku v PU. Mám zmluvu iba na kúpu pozemku. Ďakujem.
    V zmluve musí byť kúpna cena dohodnutá alebo musí v nej byť aspoň určený spôsob jej dodatočného určenia, ibaže strany v zmluve prejavia vôľu ju uzavrieť aj bez určenia kúpnej ceny. Potom jedine znalecký posudok.
    Mali ste určiť cenu,teraz vám z toho plynú len zbytočne ďalšie náklady.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    centnarovab
    sro kupuje budovu spolu s pozemkom ,v kupnej zmluve je stanovená len cena ako celkom. POdla čoho sa stanoví cena za pozemok a cena za budovu. Musí byť k tomu znalecký posudok?Čo ak sa v zmluve stanoví cena za pozemok a je prehnane nízka, pretože pozemok sa neodpisuje je to napadnuteľné?
    Nič iné ti asi neostáva.Škoda,že sa tie zmluvu robia tak hala bala a potom účtovníci,robte,čo môžete.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    centnarovab
    sro kupuje budovu spolu s pozemkom ,v kupnej zmluve je stanovená len cena ako celkom. POdla čoho sa stanoví cena za pozemok a cena za budovu. Musí byť k tomu znalecký posudok?Čo ak sa v zmluve stanoví cena za pozemok a je prehnane nízka, pretože pozemok sa neodpisuje je to napadnuteľné?
    poprosila by som dodavatela, aby urobil dodatok k zmluve, kde by presne vycislil hodnotu pozemku a budovy. Ceny pozemkov su vysoke a pri ohodnoteni znalcom sa moze stat, ze by mala budova takmer nulovu hodnotu. Dodavatel by mohol cenu stanovit podla nejakeho koef., za co on kupil budovu a pozemok, mozno on bude mat v kupno predajnej zmluve uvedene tieto hodnoty.
    Napr. Dod. kupil pozemok za 0.3 mil, budova bude napr. 0.7. Vam to preda celkom za napr. 2 mil, t.j. koef.vypocitame, ze po su 30 per. budova 70 per. Toto vynasobime k VAsej kupnej cene, kt. je 2 mil. Takze Vam vycisli do dodatku zmluvy: pozemok - 0.6 mil budova 1.4 mil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.