Zavrieť

Porady

Podiel po skončení PP

Dobrý deň, viem, že z plnenia po skončení PP sa dovody neplatia ale zaujímalo by ma či to platí aj o podieloch. Zamestnanec skončil PP v nasledujúcom mesiaci mu zamestnávateľ preplatil zostávajúcu dovolenku a a k tomu mu dal ešte podiel. Z prpelatenia dovolenky dovody neplatí iba sa zdaní a z podielu? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Na toto sú viaceré názory ja som mala prípad preplatenie nevyčerpanej dovolenky a SP tvrdila, že odvody majú byť odvedené. Prac. pomer do 31.12. doba určitá preplatená dov. vo výpl. liste za 12/2006 odvody zaplatiť, ale môžem si ja povedať že dovolenku preplatím vo februári nasl. roka aby som sa vyhla odvodom ? Ja si myslím že dovolenka má byť preplatená pri skončení PP a teda aj odvody zaplatené .

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Džudi
    Na toto sú viaceré názory ja som mala prípad preplatenie nevyčerpanej dovolenky a SP tvrdila, že odvody majú byť odvedené. Prac. pomer do 31.12. doba určitá preplatená dov. vo výpl. liste za 12/2006 odvody zaplatiť, ale môžem si ja povedať že dovolenku preplatím vo februári nasl. roka aby som sa vyhla odvodom ? Ja si myslím že dovolenka má byť preplatená pri skončení PP a teda aj odvody zaplatené .
    Dovolenka má byť preplatená pri skončení PP ale niekedy sa môže na to zabudnúť, pri všetkých tých povinnostiach

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Ďakujem za odpoveď ale v tomto prípade sa mi zdá byť výhodné zábudlivcom, nakoľko ja som odovody oddviedla aten kto zabudol nemusí. preto ma zaújmajú aj skúsenosti iných .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Džudi
    Ďakujem za odpoveď ale v tomto prípade sa mi zdá byť výhodné zábudlivcom, nakoľko ja som odovody oddviedla aten kto zabudol nemusí. preto ma zaújmajú aj skúsenosti iných .
    No je to pravda, kto platí poctivo, ten platí stále, ale kto sem tam zabudne, je niekedy vo výhode, ale je to tak.

    Podiel po skončení PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.