Zavrieť

Porady

tržba

Ahojky poraďáci,
mám predajňu a vediem JÚ (žiaľ všetko ručne), musím do PD zapisovť denné uzávierky alebo stačia mesačné?
môžem si dávať do nákladov súkromný mobil? v predajni zatiaľ nemáme pevnú linku a všetky objednávky vybavujem zo súkromného telefónu
ďakujem :-))
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Niekto zapisuje do PD denné uzávierky,niekto mesačné.Podľa postupov účtovania by sa mali zapisovať denné,no z mojej skúsenosti viem že DÚ nemal námietky na mesačné.Súkromný mobil treba previesť u operátora na IČO a možete si uplatnovať celú sumu.Pokým ho nemáte v podnikaní,uplatnila by som len % z faktúry,alebo ak viete preukázať dostatočne celú sumu,napr.výpisom z hovorov tak podľa výpisu.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Vikinka ti to už poradila,ale ja ti chcem odporučiť, aby si sa ručne netrápila, skús si vybrať niektorý zo softov. Zjednoduší ti to prácu.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    zuzana29
    ja viem ale nemáme zatiaľ ani PC začíname úpne od nuly :-))
    A poradu pozeráš teda na čom?

    klaura je offline (nepripojený) klaura

    klaura
    Mám tiež malú predajňu a vediem jednoduché účtovníctvo. Mne sa osvedčilo zapisovať tržbu denne, viem potom koľko peňazí mám v pokladni pri úhrade faktúr nejdem do mínusov. A keď to bude čo len trochu možné, zaobstaraj si softvér, veľmi Ti to zjednoduší účtovanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.