Zavrieť

Porady

Zúčtovanie dane - ktoré príspevky sa zahŕňajú na DDP

Neviem či to tu je už niekde rozoberané, ale chcem sa spýtať ohľadom časového rozlíšenia zaplatených príspevkov na DDP, ktoré obdobie sa počíta:
Tento údaj sa uvádza na potvrdení o príjmoch ......
r.09 Zamestnanec 11.2005 - 11.2006
r.10 Zamestnávateľ 11.2005 - 11.2006 alebo 1.2006 - 12.2006

Podľa čoho to určiť?
Usporiadat
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

na DDP sa pocitaju prispevky, ktore boli v zdanovacom obdobi zaplatene, teda od 1.1.2006 do 31.12.2006. S tym, ze ked za december 2005 boli odvedene v januari 2006, pocitaju sa do zdanovacieho obdobia 2006.
0 0
Svetlana1 Svetlana1

Svetlana1 je offline (nepripojený) Svetlana1

Ja by som sa k tejto téme chcela opýtať. Zamestnankyňa si minulý rok pri RZD uplatnila nárok na odpočet DDS. 15.1.2007 mi oznámila že zmluvu s DDS zrušila. Ako to mám posudzovať tento rok pri RZD? Celý minulý rok si DDS ešte platila.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Svetlana1
Ja by som sa k tejto téme chcela opýtať. Zamestnankyňa si minulý rok pri RZD uplatnila nárok na odpočet DDS. 15.1.2007 mi oznámila že zmluvu s DDS zrušila. Ako to mám posudzovať tento rok pri RZD? Celý minulý rok si DDS ešte platila.
Zaplatené v roku 2006 si uplatní, tak ako platila( max.12000).
0 0
sarahovci sarahovci

sarahovci je offline (nepripojený) sarahovci

Riadok 10 - DDS(P) zamestnávateľ:
stačí zobrať mzdový list za rok 2006 a opísať sumu za 1-12/06
Riadok 9 - DDS(P) zamrstnanec:
ja si môžem v sw navoliť rôzne možnosti, ale podľa odporúčania autora tohoto sw a zároveň autora draka je to za mesiace 12/05-11/06, lebo tieto boli platené v roku 2006,
je v tom trochu rozpor ale je to naozaj tak, lebo jedno je za platené za mesiace ... a druhé v roku ...
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Tweety
Zaplatené v roku 2006 si uplatní, tak ako platila( max.120000).
Majka 120.000 odpočítateľná položka by bola skvelá
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Mňa by v súvislosti s touto témou tiež zaujímala jedna vec.
Keby som si ponížila základ dane za rok 2006 o sumu príspevkov na DDS a následne niekedy napr. o 2 mesiace si tie peniaze z DDS vybrala (zmluvu by som nezrušila), je to porušenie podmienok a musela by som urobiť opravu podaním daňového priznania?
Ďakujem
0 0
Svetlana1 Svetlana1

Svetlana1 je offline (nepripojený) Svetlana1

To chápem, len čo s tým že to zrušila? Nie je tam podmienka do 55 rokov alebo na 10 rokov?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

katkaj
Majka 120.000 odpočítateľná položka by bola skvelá
No to som teda tomu dala,takto prilepšiť, ale bolo by to fajn. Už som to aj rýchlo opravila.
0 0
sarahovci sarahovci

sarahovci je offline (nepripojený) sarahovci

Tweety
Zaplatené v roku 2006 si uplatní, tak ako platila( max.12000).
A budúci rok si to potom dodaní, pretože porušila podmienky na odpočet tým, že DDS(P) medzitým zrušila?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sarahovci
A budúci rok si to potom dodaní, pretože porušila podmienky na odpočet tým, že DDS(P) medzitým zrušila?
Nemusí budúci rok, stačí do troch rokov.
0 0
sarahovci sarahovci

sarahovci je offline (nepripojený) sarahovci

Riadok 10 - DDS(P) zamestnávateľ:
stačí zobrať mzdový list za rok 2006 a opísať sumu za 1-12/06
Riadok 9 - DDS(P) zamrstnanec:
ja si môžem v sw navoliť rôzne možnosti, ale podľa odporúčania autora tohoto sw a zároveň autora draka je to za mesiace 12/05-11/06, lebo tieto boli platené v roku 2006,
je v tom trochu rozpor ale je to naozaj tak, lebo jedno je za platené za mesiace ... a druhé v roku ...
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Tweety
Zaplatené v roku 2006 si uplatní, tak ako platila( max.12000).
A načo si to má uplatňovať, keď si to aj tak cez daňové priznanie potom bude musieť dodaniť?
Naposledy upravil jankasm : 26.01.07 at 11:52
0 0
Svetlana1 Svetlana1

Svetlana1 je offline (nepripojený) Svetlana1

Tweety
Nemusí budúci rok, stačí do troch rokov.
A keby som jej to uz teraz nedávala do RZD? Nebolo by to lepsie? A to minulé RZD tiež mám dodaniť? Toto je strašný chaos.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Svetlana1
A keby som jej to uz teraz nedávala do RZD? Nebolo by to lepsie? A to minulé RZD tiež mám dodaniť? Toto je strašný chaos.
AK nedá, nemusí nič neskôr dodaniť. O sumu,o ktorú si znížila ZD si musí do troch rokov od porušenia podmienok zvýšiť ZD.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Svetlana1
A keby som jej to uz teraz nedávala do RZD? Nebolo by to lepsie? A to minulé RZD tiež mám dodaniť? Toto je strašný chaos.
Teraz si to už nemá uplatňovať a za rok 2005 si to musí opraviť sama v daňovom priznaní. Pokiaľ ja viem, v takomto prípade zamestnávateľ nemôže vykonať RZD, ale si musí podať sama daňové priznanie.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Tweety
AK nedá, nemusí nič neskôr dodaniť. O sumu,o ktorú si znížila ZD si musí do troch rokov od porušenia podmienok zvýšiť ZD.
Musí si ho zvýšiť aj keď nezruší zmluvu ale napríklad len vyberie našetrené korunky alebo preruší platenie? (napr. počas MD)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jankasm
Musí si ho zvýšiť aj keď nezruší zmluvu ale napríklad len vyberie našetrené korunky alebo preruší platenie? (napr. počas MD)
Nie, nemusí.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

jankasm
Musí si ho zvýšiť aj keď nezruší zmluvu ale napríklad len vyberie našetrené korunky alebo preruší platenie? (napr. počas MD)
Ak má zmluvu uzatvorenú ešte podľa zákona o doplnkovom dôchodkovom poistení a vyberie si výsluhový dôchodok v zmysle zmluvy, neporušila podmienky. Keby bola zmluva už podľa zákona o doplnkovom dôchodkovom sporení, akékoľvek predčasné výbery sú porušením podmienok.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Zita4
Ak má zmluvu uzatvorenú ešte podľa zákona o doplnkovom dôchodkovom poistení a vyberie si výsluhový dôchodok v zmysle zmluvy, neporušila podmienky. Keby bola zmluva už podľa zákona o doplnkovom dôchodkovom sporení, akékoľvek predčasné výbery sú porušením podmienok.
Jedná sa konkrétne o moju vlastnú zmluvu. Bola uzatváraná asi pred nejakými 4 rokmi. Bolo to ešte podľa zákona o doplnkovom dôchodkovom poistení? Nebude teda porušenie podmienok keď tie našetrené korunky vyberiem?
Vopred Vám ďakujem.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

jankasm
Jedná sa konkrétne o moju vlastnú zmluvu. Bola uzatváraná asi pred nejakými 4 rokmi. Bolo to ešte podľa zákona o doplnkovom dôchodkovom poistení? Nebude teda porušenie podmienok keď tie našetrené korunky vyberiem?
Vopred Vám ďakujem.
Janka, zmluvy uzatvorené ešte podľa pôvodného zákona sa považujú za splnenie podmienok. Mám to potvrdené na viacerých školeniach k RZD. Výsluhový dôchodok si kľudne môžeš vybrať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať