Zavrieť

Porady

prebraté účto a mzdy

Dobrý večer, mám problém, ktorý mi nedá spávat, aj ked som ten problém nevyrobila ja, takže budem rada, ak mi niekto z poraďákov pomôže.
V decembri som prebrala účto a tým aj mzdy po i nej účtovníčke a mám z tých papierov pekný guláš. Ide o odvádzanie dane- je tam jedna zamestnankyna - dochodkyna /mimochodom má 78 rokov, zmluva je na nu, ale prácu upratovačky vykonáva jej dcéra/ má podpísanú dohodu o pracovnej činnosti - ktorá samozrejme už neexistuje - a je z jej mzdy odvádzaná zrážková dan, jej plat je nižžší ako 5000, čiže tam dan nemala byt strhávaná vôbec - mám pravdu?
druhý problém - druhá, teraz už poriadna dohoda o vykonaní práce, je odvádzaná zrážková dan, ale mesačné oznámenia neboli vôbec podávané a dan bola odvádzaná na konšt. symbol dane z príjmov, neviem či som to popísala tak aby ma niekto pochopil, ale ide mi o to, aby som túto sro ušetrila dvojtisícovej pokuty skoro za celý rok 2006, čiže 12x2000, pre nepodanie oznámení, a teraz mi vlastne nesúhlasí ročné hlásenie z odvedenými peniazmi, ale vznikne tam vlastne preplatok.
Neviem či dohodari mali popodpisované vyhlásenia - neviem dokopy nič, môže niekto poradit /ak sa vôbec niekto vyzná v tom, čo som popísala/
ĎAKUJEM VAM VELMI PEKNE
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lydinka
    Dobrý večer, mám problém, ktorý mi nedá spávat, aj ked som ten problém nevyrobila ja, takže budem rada, ak mi niekto z poraďákov pomôže.
    V decembri som prebrala účto a tým aj mzdy po i nej účtovníčke a mám z tých papierov pekný guláš. Ide o odvádzanie dane- je tam jedna zamestnankyna - dochodkyna /mimochodom má 78 rokov, zmluva je na nu, ale prácu upratovačky vykonáva jej dcéra/ má podpísanú dohodu o pracovnej činnosti - ktorá samozrejme už neexistuje - a je z jej mzdy odvádzaná zrážková dan, jej plat je nižžší ako 5000, čiže tam dan nemala byt strhávaná vôbec - mám pravdu? Príjem nižší ako 5000 podliehal v roku 2006 zrážkovej dani, takže neviem prečo si myslíš, že by nemala byť odvádzaná. Dôchodkyňa si može sama podať DP a daň sa jej vráti.
    druhý problém - druhá, teraz už poriadna dohoda o vykonaní práce, je odvádzaná zrážková dan, ale mesačné oznámenia neboli vôbec podávané a dan bola odvádzaná na konšt. symbol dane z príjmov, neviem či som to popísala tak aby ma niekto pochopil, ale ide mi o to, aby som túto sro ušetrila dvojtisícovej pokuty skoro za celý rok 2006, čiže 12x2000, pre nepodanie oznámení, Neušetríš , nemáš ako, je nutné podať Oznámenia dodatočne a požiadať o preúčtovanie preddavkovej dane na zrážkovú teraz mi vlastne nesúhlasí ročné hlásenie z odvedenými peniazmi, ale vznikne tam vlastne preplatok. Ročné hlásenie upraviť podľa skutočnosti
    Neviem či dohodari mali popodpisované vyhlásenia - neviem dokopy nič, môže niekto poradit /ak sa vôbec niekto vyzná v tom, čo som popísala/ Ak nenájdeš Vyhlásenia nič s tým nenarobíš. Keďže daň zo ZČ sa odvádza mesačne už asi nič pozadu nenašpekuluješ.
    ĎAKUJEM VAM VELMI PEKNE


    Nie príliš optimistická odpoveď červeným...
    .

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    starobna dochodkyna nemoze mat podpisane vyhlasenie. Dan sa jej vrati v plnej vyske pri podani DP, ak jej prijem bol nizsi ako 45 408 sk. Ak bol vyssi, tak len z rozdielu medzi jej vyskou dôchodku a nezd.ciastkou za r.2006 /90816sk/.

    -----------
    Veronika

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    Som toho názoru, že starobná dôchodkyňa môže mať podpísané vyhlásenie, len si v ňom neuplatní nezdaniteľnú časť základu dane ak je poberateľkou dôchodku k 1.1.

    prebraté účto a mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.