Zavrieť

Porady

drozdiel valutová pokladňa

Zdravím
Ako mám zaúčtovať takýto prípad
Nákup 1500,- euro
Výdaj 1700,- euro
Je tam rozdiel 200 euro a stale mi to svieti že je to zle (pochopiteľne).
Tak čo mám urobiť aby sa mi to vyrovnalo? Môžem tých 200 euro dať ako vklad?Alebo ako nejakú pôžičku od konateľa? A aké účty mám použiť? Ale tak aby som potom nemala s tým nejaké problémy.( Napríklad úroky z pôžičiek atď.)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    [quote=berry]Zdravím
    Môžem tých 200 euro dať ako vklad?Alebo ako nejakú pôžičku od konateľa? A aké účty mám použiť? Ale tak aby som potom nemala s tým nejaké problémy...

    Navrhujem vklad od konateľa

    kunecka je offline (nepripojený) kunecka

    kunecka
    Ahojte, viete mi poradit. V r. 2006 som si prvykrat zalozila valutovu pokladnu, prijem som preratavala kurzom zo zmenarne a vydaj podla NBS v jednotlivych dnoch uctovania. V programe mi teraz vypisuje zostatok v
    CZK = 0, ale v SKK je tam este nejakych 2.000,- Sk, zrejme z tych nerovnakych kurzov. Ako to mam k 31.12.2006 upravit? Dakujem.

    Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

    Anna1974
    Jedná sa o kurzovú stratu,alebo o kurzový zisk, samozrejme podla toho na akej strane sa zostatok v SKK nachádza. Učtuješ len v SKK a ak je to zisk, tak 211/663 a ak je to strata tak 563/211 a tým dosiahneš nulový zostatok aj v SKK.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    kunecka Pozri príspevok
    Ahojte, viete mi poradit. V r. 2006 som si prvykrat zalozila valutovu pokladnu, prijem som preratavala kurzom zo zmenarne a vydaj podla NBS v jednotlivych dnoch uctovania. V programe mi teraz vypisuje zostatok v
    CZK = 0, ale v SKK je tam este nejakych 2.000,- Sk, zrejme z tych nerovnakych kurzov. Ako to mam k 31.12.2006 upravit? Dakujem.
    Rozdiel dáš do kurzových rozdielov 563 a učet vynuluješ.

    kunecka je offline (nepripojený) kunecka

    kunecka
    Prepacte, nevsimla som si, ze tato tema bola zadana v PU, ale ja uctujem v JU. Ten zostatok je kladny, takze zisk.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    kunecka Pozri príspevok
    Prepacte, nevsimla som si, ze tato tema bola zadana v PU, ale ja uctujem v JU. Ten zostatok je kladny, takze zisk.
    Ak je kladný, tak dáš mínus pokladňa a tým pádom to ide do nákladov.

    kunecka je offline (nepripojený) kunecka

    kunecka
    Dakujem, uz som nato prisla, stacilo v pokladni zadat kurz k 31.12., pokladna sa znulovala a dalo mi to samo do vydavkov. Este raz dakujem za usmernenie.

    drozdiel valutová pokladňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.