Zavrieť

Porady

daňový výdavok?

Je daňovým výdavkom v roku 2006 zaplatená daň z mot.vozidiel ak je vlastník auta SZČO a prenajíma auto sro celý rok, zmena novela 517/2005 od 1,decembra 2005,
§ 85
Danovník
Danovníkom je fyzická osoba alebo právnická osoba
alebo jej organizacná zlozžka zapísaná do obchodného
registra, ktorá pouzžíva vozidlo na podnikanie.“.

môže sa chápať podnikanie aj prenájom vozidla? SZČO má z toho príjmy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Toto sme riešili na začiatku minulého roka. Kto má platiť daň z MV, ak podnikateľ ho používa na podnikanie tak, že ho prenajíma s.r.o. ? Podnikateľ alebo s.r.o.? Pretože obe osoby ho používajú na podnikanie. Alebo leasingovka a podnikateľ. Aj leasingovka využíva vozidlo na podnikanie, nie?

    Vtedy nebolo k tomu ešte metodické usmernenie, ale na základe odporúčania drsr (telefonického), platí daň vlastník auta - podnikateľ, ktorý ďalej prenajíma auto.

    kolett je offline (nepripojený) kolett

    žena kolett
    ako SZCO podnikatelka využívam vl.mot.vozidlo ktorá nie je zahrnutá do obch.majetku...som FO a nie PO....možem uplatňovať cestné náhrady???

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    kolett
    ako SZCO podnikatelka využívam vl.mot.vozidlo ktorá nie je zahrnutá do obch.majetku...som FO a nie PO....možem uplatňovať cestné náhrady???
    Pozri napr. http://www.porada.sk/t39787-sukromny...n%E9+n%E1hrady

    kolett je offline (nepripojený) kolett

    žena kolett
    v Banskobystrickom kraji kolko sa platí za rok ??? Na VUC stránkach všetko majú len informácie nie.......

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    ANNAP
    Je daňovým výdavkom v roku 2006 zaplatená daň z mot.vozidiel ak je vlastník auta SZČO a prenajíma auto sro celý rok, zmena novela 517/2005 od 1,decembra 2005,
    § 85
    Danovník
    Danovníkom je fyzická osoba alebo právnická osoba
    alebo jej organizacná zlozžka zapísaná do obchodného
    registra, ktorá pouzžíva vozidlo na podnikanie.“.

    môže sa chápať podnikanie aj prenájom vozidla? SZČO má z toho príjmy.
    Môj názor: daň z motorových vozidiel platí FO alebo PO ktorá auto používa na podnikanie /v tomto prípade nájomca/, a zaplatená daň je jeho daňovým výdavkom. Nájom sa nechápe ako používanie motorového vozidla. V tomto prípade daň prenajímateľ neplatí.

    kolett je offline (nepripojený) kolett

    žena kolett
    dík ...už som vyhladaľa......že sa nechanbia toľko pítať....a pravda pre nich zákony neplatia páni poslanci z toho sú oslobodený...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.