Zavrieť

Porady

zapocet rokov

iwwa iwwa

iwwa je offline (nepripojený) iwwa

Prosím o radu. Na budúci týždeň idem podpisovať pracovnú zmluvu. Na personálnom mi povedali, aké papiere a doklady mam so sebou doniesť. Samozrejme chceli odo mňa aj zápočty rokov od všetkých mojich predchádzajúcich zamestanávateľov. Potvrdenia o obdobiach kedy som bola vedena na úrade práce ale nespomínali. Mám dilemu. Budú odo mňa potrebovať aj to? Nemám odvahu sa to opýtať, lebo ich doma neviem nájsť a naozaj nemám ani najmenšiu chuť ísť preto na úrad práce, nakoľko viem akí "ochotný" ľudia tam pracujú.
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

iwwa
Prosím o radu. Na budúci týždeň idem podpisovať pracovnú zmluvu. Na personálnom mi povedali, aké papiere a doklady mam so sebou doniesť. Samozrejme chceli odo mňa aj zápočty rokov od všetkých mojich predchádzajúcich zamestanávateľov. Potvrdenia o obdobiach kedy som bola vedena na úrade práce ale nespomínali. Mám dilemu. Budú odo mňa potrebovať aj to? Nemám odvahu sa to opýtať, lebo ich doma neviem nájsť a naozaj nemám ani najmenšiu chuť ísť preto na úrad práce, nakoľko viem akí "ochotný" ľudia tam pracujú.
K zdokladovaniu odpracovaných rokov budeš potrebovať aj údaje z úradu práce. Pokiaľ ti ich už niektorí zamestnávateľ neprirátal k zápočtu rokov tak sa obávam že ich budeš potrebovať
0 0
iwwa iwwa

iwwa je offline (nepripojený) iwwa

No, zatiaľ odo mňa ani jeden zamestnávateľ nepýtal predošlé zápočty. Každý mi dal len zápočet za odpracované obdobie. Takže ma aj prekvapilo, že to odo mňa žiadajú.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

iwwa
No, zatiaľ odo mňa ani jeden zamestnávateľ nepýtal predošlé zápočty. Každý mi dal len zápočet za odpracované obdobie. Takže ma aj prekvapilo, že to odo mňa žiadajú.
Teória je taká že zápočet rokov by sa mal od zamestnávateľa k zamestnávateľovi nabalovať. Čiže za niekoľko rokov by si mala mať jeden sumárny zápočet. Ale prax je trochu iná a veľakrát zamestnávateľ vystaví zápočet len za seba.
Takže tvoj terajší zamestnávateľ ti možno chce dať dokopy všetky zápočty a urobiť ti sumárny.
0 0
iwwa iwwa

iwwa je offline (nepripojený) iwwa

Takže sa mám vyzbrojiť pevnými nervami a môžem ísť na ten úrad práce. Alebo mi môže nejaké potvrdenie vystaviť aj sociálna poisťovňa? Lebo pokiaľ mám dobré informácie tak do dôchodku sa započítavajú len tie obdobia keď som poberala podporu v nezamestnanosti. Takže vlastne aj ten údaj ,ktorý mi vystaví úrad práce bude vlastne zlý, keďže bude zahŕňať celé obdobie evidencie na ÚP.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

iwwa
Takže sa mám vyzbrojiť pevnými nervami a môžem ísť na ten úrad práce. Alebo mi môže nejaké potvrdenie vystaviť aj sociálna poisťovňa? Lebo pokiaľ mám dobré informácie tak do dôchodku sa započítavajú len tie obdobia keď som poberala podporu v nezamestnanosti. Takže vlastne aj ten údaj ,ktorý mi vystaví úrad práce bude vlastne zlý, keďže bude zahŕňať celé obdobie evidencie na ÚP.
Určite je lepšie si tieto papiere dať do poriadku teraz ako za pár rokov behať po úradoch.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

iwwa
No, zatiaľ odo mňa ani jeden zamestnávateľ nepýtal predošlé zápočty. Každý mi dal len zápočet za odpracované obdobie. Takže ma aj prekvapilo, že to odo mňa žiadajú.
No ja myslím, že aj pre teba by bolo lepšie si tie doklady pozháňať teraz (ako niekedy o 10 rokov), pretože potvrdenie o tej dobe evidencie kvôli zápočtu budeš tak či tak potrebovať. A keď má zamestnávateľ ochotu ti to napočítať, využi to. Jedna cesta na úrad práce ťa nezabije.
0 0
iwwa iwwa

iwwa je offline (nepripojený) iwwa

Ďakujem Vám.
Človek sa celý život učí.
0 0
iwwa iwwa

iwwa je offline (nepripojený) iwwa

Takže nedalo mi to pokoj, a hneď po mojom neúspechu, keď mi povedali na úrade práce, že to musia najsť v archíve, som pre istotu zavolala na sociálnu poisťovňu. A pracovníčka soc.poisťovne mi povedala, že obdobie kedy je človek nezamestnaný evidovaný na úrade práce sa do dôchodku nezapočítava. Že sa to započítavalo len do roku 2000, a aj to len obdobie kedy poberal podporu. Tak teraz už fakt neviem čo robiť. Podľa koho sa mám sa riadiť?
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Zápočtový list od Teba nový zamestnávateľ určite nepýta kvôli tomu, aby sa "hral" s rokmi pre dôchodok.
Rovnako nezaujímavý je v súčasnosti zápočtový list pre nového zamestnávateľa aj pre akékoľvek iné dávky zo sociálneho poistenia.
Akokoľvek poctivo vypracované zápočtové listy a potvrdenia sú z pohľadu sociálneho poistenia iba "pomocnými" dokladmi.

Zápočtový list je potrebný pre nového zamestnávateľa ako doklad o odpracovaných rokoch pre účely výpočtu nároku na dovolenku.
Ďalej je potrebný zápočtový list kvôli "zorientovaniu sa" v prípadných exekúciách a iných zrážkach zo mzdy.

Takže, ak máš na doterajších mzdových listoch už potvrdený dostatočný počet odpracovaných rokov (15 a viac) pre účely výpočtu nároku na dovolenku, zháňať staršie potvrdenia pre nového zamestnávateľa nemá význam.
Na "orientáciu" v exekúciách a zrážkach zo mzdy je potrebný najmä zápočtový list od posledného zamestnávateľa.

Súhlasím však s vyjadreniami z predchádzajúcich príspevkov, že dať si do poriadku evidenciu je vhodné čím skôr.
Môžeš to potrebovať, napríklad, pri preukazovaní období zdravotného poistenia.
Zanedbanie (nesplnenie) povinnosti byť zdravotne poistený sa nepremlčuje. To znamená, že ak by zdravotná poisťovňa od Teba o niekoľko rokov chcela preukázať existenciu zdravotného poistenia v niektorom konkrétnom období (napr., evidencia na úrade práce, štúdium, rodičovská dovolenka, materská dovolenka a pod.) a Ty by si to nepreukázala, hrozili by Ti dosť vážne sankcie.

Ak nedokážeš preukázať sociálne poistenie, je to problém o niečo menší. Hlavnou "sankciou" v tomto prípade je najmä nepriznanie nejakej dávky, na ktorú by si inak mohla mať nárok.

Mimo diskusiu v tejto téme patrí iná kapitola, ktorou je preukazovanie zaplatenia poistného za obdobia poistenia. Zaplatenie poistného v žiadnom prípade nepreukážeš zápočtovým listom alebo potvrdením z úradu práce a tak diskusia o tejto otázke by bola výrazne

0 0
monika.s monika.s

monika.s je offline (nepripojený) monika.s

Rada by som sa spytala:
zamestnankyna pracovala u nas na dohodu od 22.05.2006 do 31.05.2006. Od 01.06.2006 do 31.01.2007 sme ju zamestnali na HPP. Este na zaciatku, ked k nam nastupila mi priniesla potvrdenie z uradu prace, ze bola v evidencii uchadzacov o zamestnanie od 01.02.2006 do 31.05.2006.
Teraz jej vystavujem zápočtový list, a mam dilemu:
1. mam jej dat do odprac. rokov dobu od 01.06.2006 do 31.01.2007
alebo
2. aj dobu,kedy bola na ÚP, teda od 01.02.2006 do 31.01.2007
alebo
3. obdobie, kedy bola u nas na dohodu? teda od 22.05.2006 do 31.01.2007

vopred dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

monika.s
Rada by som sa spytala:
zamestnankyna pracovala u nas na dohodu od 22.05.2006 do 31.05.2006. Od 01.06.2006 do 31.01.2007 sme ju zamestnali na HPP. Este na zaciatku, ked k nam nastupila mi priniesla potvrdenie z uradu prace, ze bola v evidencii uchadzacov o zamestnanie od 01.02.2006 do 31.05.2006.
Teraz jej vystavujem zápočtový list, a mam dilemu:
1. mam jej dat do odprac. rokov dobu od 01.06.2006 do 31.01.2007
alebo
2. aj dobu,kedy bola na ÚP, teda od 01.02.2006 do 31.01.2007
alebo
3. obdobie, kedy bola u nas na dohodu? teda od 22.05.2006 do 31.01.2007

vopred dakujem
1. Do zápočtu odpracovanej doby vo vašej firme uvedieme - od 1.6.06-31.01.07.
2. Aj doba na ÚP sa počíta do celkovo odpracovanej doby .
3.Práca na dohodu sa do zápočtu nezaratáva.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte poradaci, potrebovala by som radu. Pracovníčka mi doniesla zápočtové listy z predchádzajúcich zamestnaní, pretože v tomto r.2007 dosiahne 33 rokov. Problém je v tom, že niektorí zamestnanci si myslia, že automaticky ked dosiahnu 33 rokov, čo je 15 rokov po dosiahnuti 18.veku, maju narok na 25 dni dovolenky. Ked som im ale vysvetlila, ze tých 15 rokov musia mať odpracovaných tak tu nastal problem. Pracovníčka mi doniesla zápočtové listy a ked som si to zosumarizovala tak ma tu aj listy z uradu prace ze bola evidovana. Neviem ci aj toto sa berie ako odpracovana doba. A este by som mala otazocku. Ak pracovnícke chýba do tých 15 rokov odpracovaných napr. pol roka tak nema narok na 25 dni dovolenky? Musi tam byt presne na den 15 rokov odpracovaných?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

nikulik
Ahojte poradaci, potrebovala by som radu. Pracovníčka mi doniesla zápočtové listy z predchádzajúcich zamestnaní, pretože v tomto r.2007 dosiahne 33 rokov. Problém je v tom, že niektorí zamestnanci si myslia, že automaticky ked dosiahnu 33 rokov, čo je 15 rokov po dosiahnuti 18.veku, maju narok na 25 dni dovolenky. Ked som im ale vysvetlila, ze tých 15 rokov musia mať odpracovaných tak tu nastal problem. Pracovníčka mi doniesla zápočtové listy a ked som si to zosumarizovala tak ma tu aj listy z uradu prace ze bola evidovana. Neviem ci aj toto sa berie ako odpracovana doba. A este by som mala otazocku. Ak pracovnícke chýba do tých 15 rokov odpracovaných napr. pol roka tak nema narok na 25 dni dovolenky? Musi tam byt presne na den 15 rokov odpracovaných?
Do odpracovaných rokov sa zarátava aj evidencia na UP. Pokiaľ dosiahne v tomto roku odpracovaných 15 rokov tak jej môžeš zvýšiť nárok dovolenky na 25
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Takze musi byť presne tých 15 rokov? Tak to asi niektore pracovnicky nepotešim. Ďakujem za odpoved.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nikulik
Takze musi byť presne tých 15 rokov? Tak to asi niektore pracovnicky nepotešim. Ďakujem za odpoved.
Áno, musí ich byť najmenej 15 odpracovných po 18. roku veku.
0 0
manga manga

manga je offline (nepripojený) manga

ahojte... prave mi novy zamestnanec doniesol potvrdenie o zamestnani, kde mu predchadzajuci zamestnavatel uviedol len dobu odpracovanu u neho a na moj telefonat sa zacal so mnou hadat, je to spravne a on ziadne nove potvrdenie nebude vystavovat. prosim vas, kto ma pravdu ?! ma 36 rokov a viem ze pracuje uz od skoncenia VS, teda cca 18 rokov.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

manga
ahojte... prave mi novy zamestnanec doniesol potvrdenie o zamestnani, kde mu predchadzajuci zamestnavatel uviedol len dobu odpracovanu u neho a na moj telefonat sa zacal so mnou hadat, je to spravne a on ziadne nove potvrdenie nebude vystavovat. prosim vas, kto ma pravdu ?! ma 36 rokov a viem ze pracuje uz od skoncenia VS, teda cca 18 rokov.
Načo sa s ním hádať - nedokladoval odpracvané roky. Má nárok na 4 týždne dovolenky. A tým to hasne. Nie?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

manga
ahojte... prave mi novy zamestnanec doniesol potvrdenie o zamestnani, kde mu predchadzajuci zamestnavatel uviedol len dobu odpracovanu u neho a na moj telefonat sa zacal so mnou hadat, je to spravne a on ziadne nove potvrdenie nebude vystavovat. prosim vas, kto ma pravdu ?! ma 36 rokov a viem ze pracuje uz od skoncenia VS, teda cca 18 rokov.
Pokiaľ ten zamestnanec nepriniesol k predchádzajúcemu zamestnávateľovi zápočet tak urobil len za obdobie čo pracoval u nich. Ale pokiaľ zápočet priniesol tak by mal sčítať roky a urobiť jeden sumárny.
Prípadne nech ti zamestnanec prinesie započet od predošlých zamestnávateľov
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Nový zamestnanec nech prodloží všetky zápočty. Je to jednoduché a v jeho záujme dokladovať odpracované roky.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

ekopo
Nový zamestnanec nech prodloží všetky zápočty. Je to jednoduché a v jeho záujme dokladovať odpracované roky.
Ozaj by som sa nad tým nevzrušoval. Záujem je na strane zamestnanca. A keď on nechce..... ?!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať