Zavrieť

Porady

Úhrada DF na viaceru účtov dodavateľa ?!?

Ľudkovia, stretli ste sa s tým, že dodavateľ mi poslal faktúru za tovar a požaduje odo mňa aby som celkovú sumu rozdelila podľa jeho prípisu na 3 dielčie sumy a uhradila každú na iný bankový účet?
Mňa to teda dosť prekvapilo - je to vôbec v súlade so zákonom? (§?), na DF uvádzajú len 1 účet. Je to stály dodavateľ a ak mi takto bude komplikovať život tak to nebude výhra.
dík za názory i skúsenosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Ja osobne mám s tým skúsenosti. Aj zo strany dodávateľa a aj zo strany odberateľa. Žiadny § neexistuje nato aby sa faktúra uhrádzala len na uvedený účet na fa. Dodávateľ môže mať založených ďalších 5 účtov a ty ani o tom nemusíš vedieť. Ty si splň svoju povinnosť aj keď máš s tým veľa práce.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Len si pýtaj, aby ti aspoň na faktúru uviedol tie čísla účtov a aké čiastky si na ne "želá" poslať, aby sa ti nestalo, že jedného dňa sa vymyslí "iné" číslo účtu a peniažky pôjdu do "nenávratna".

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Keď už sme pri tých úhradách. SZČO platí úhrady faktúr na číslo účtu, ktoré nie je uvedené na dod. faktúre, len mu ho firma nadiktovala. Trebalo by od nich mať nejaké potvrdenie, že je to ich číslo účtu? Lebo vlastne na výpise sa to nedá zistiť a ešte k tomu platí faktúry čiastkovo, takže ani podľa sumy sa nedá spárovať.

    Úhrada DF na viaceru účtov dodavateľa ?!?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.