Zavrieť

Porady

Predaj auta pred skoncenim odpisovania

Dobry den
auto mam zahrnute v majetku (SZCO) od 3.3.2004 a chcem ho previest na manzelku v februari 2007 pred skoncenim odpisovania. Ako je to s 1,odpisom na rok 2007 ,
2,v akej sume ho mozem previest, resp darovat ak auto som kupil z sukromnych penazi je to potrebne nejako zdanovat ?
3, s poistkami a dial. nalepkou na 2007
4,cestnu danou

Dakujem za radu Lubos
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    lubo_d
    Dobry den
    auto mam zahrnute v majetku (SZCO) od 3.3.2004 a chcem ho previest na manzelku v februari 2007 pred skoncenim odpisovania. Ako je to s 1,odpisom na rok 2007 ,
    2,v akej sume ho mozem previest, resp darovat ak auto som kupil z sukromnych penazi je to potrebne nejako zdanovat ?
    3, s poistkami a dial. nalepkou na 2007
    4,cestnu danou

    Dakujem za radu Lubos
    V roku 2007 už potom odpisy nebudeš môcť uplatniť. Predala by som vozidlo za ovklú cenu príjem dala do POZD a zostatkovú cenu do výdavkov OZD. Poistky a diaľničnú nálepku si môžeš dať do výdavkov OZD do výšky pripadajúcej na obdobie január, február 2007. Vozidlo môžeš z cestnej dane odhlásiť a preplatok Ti DÚ vráti.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Prečo predávať os.auto manželke? Ak ho nadobudli počas manželstva, tak manželka ma rovnaké právo na auto , ako manžel. Stačí, ak sa auto vyradí z majetku do osobného užívania,......... ale nerozumiem cielenej otázke. čomu sa chcete vyhnúť?

    lubo_d je offline (nepripojený) lubo_d

    lubo_d
    auto je v technicaku vedene na ico a cestovne nahrady 6,2 + benzim mi vychazdaju lepsie ako rocny odpis starsieho auta. Na manzelku preto lebo by sme mali lacnu parkovaciu znamku v meste
    lubos

    Predaj auta pred skoncenim odpisovania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.