Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku pri skrátenom prac.pomere

Ak zamestnávateľ zamestnáva zamestnanca na skrátený prac.pomer, napr. na trojštvrtinový úvezok (t.j.6 hod.denne), aký má nárok na dovolenku? Má taký nárok na dovolenku ako zamestnanec zamestnaný na plný úvezok (t.j.8 hod.denne),alebo sa priamo úverne kráti, t.j. má nárok iba na 3/4 dovolenky z dovolenky zamestnanca v plnom úväzku.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Pracujem na skrátený úväzok doobeda na 4 hodiny a poobede na5 hodin a chcela by som vedieť koľko dni v roku mam nárok na dovolenku labo naša vedúca nám povedala že len 12 dní tak neviem či je to pravda Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    eva123456
    Pracujem na skrátený úväzok doobeda na 4 hodiny a poobede na5 hodin a chcela by som vedieť koľko dni v roku mam nárok na dovolenku labo naša vedúca nám povedala že len 12 dní tak neviem či je to pravda Ďakujem
    Podľa odpracovaných rokov. Základná výmera je 4 týždne. Po odpracovaných 15 rokov po 18.roku veku je to 5 týždňov ročne.
    Úväzok nemá nijaký vplyv na jej výmeru.
    Naposledy upravil Tweety : 18.09.06 at 18:59

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    eva123456
    Pracujem na skrátený úväzok doobeda na 4 hodiny a poobede na5 hodin a chcela by som vedieť koľko dni v roku mam nárok na dovolenku labo naša vedúca nám povedala že len 12 dní tak neviem či je to pravda Ďakujem
    Odkedy si v danom pracovnom pomere?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    eva123456
    V pracovnom pomere som od 1. 9. 2005
    Ak je to tak, tak potom tvoj nárok je 4 alebo 5 týždňov na rok, tak ako som už uviedla. Na základe akého výpočtu jej vyšlo iba 12 dní? Nemala si napr. nemoc dlhšiu ako 100 dní?
    Tweety
    Ak je to tak, tak potom tvoj nárok je 4 alebo 5 týždňov na rok, tak ako som už uviedla. Na základe akého výpočtu jej vyšlo iba 12 dní? Nemala si napr. nemoc dlhšiu ako 100 dní?
    Nie pracovala som v kuse na žiadnej marodke som nebola a ešte mi povedala že mne prepočita pretože ja som robila v januari osem hodin takže ešte že mi bude patriť jeden alebo dva dni naviac. Ešte mi povedz koľko dni ma narok na dovolenku moja kolegyňa ked ona nastupila 1.8. 2006. a jej povedala že do konca roka ma dovolenku 4 a pol dna

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    eva123456
    Nie pracovala som v kuse na žiadnej marodke som nebola a ešte mi povedala že mne prepočita pretože ja som robila v januari osem hodin takže ešte že mi bude patriť jeden alebo dva dni naviac. Ešte mi povedz koľko dni ma narok na dovolenku moja kolegyňa ked ona nastupila 1.8. 2006. a jej povedala že do konca roka ma dovolenku 4 a pol dna
    25, alebo 20/12*5. V prvom prípade 10,5 dňa, v druhom 8,5 dňa.Dovolenka je na týždne a dni, nie na hodiny. Takže pri 8 hodinách práce- deň dovolenky je 8 hodín, pri 4 hod. sú dňom dovolenky 4 hodiny.
    Naposledy upravil Tweety : 19.09.06 at 06:18
    Táto téma ma veľmi zaujala, hlavne by ma ešte zaujímalo, ako je to s už nevyčerpanou dovolenkou, keď mám nevyčerpaných 45 dní dovolenky ktorá bola v 8-hodinovom pracovnom pomere, tiež mám nárok čerpať túto dovolenku iba (v mojom prípade 4 hodiny) 45 dní v skrátenom pracovnom čase?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    e-ma-chova Pozri príspevok
    Táto téma ma veľmi zaujala, hlavne by ma ešte zaujímalo, ako je to s už nevyčerpanou dovolenkou, keď mám nevyčerpaných 45 dní dovolenky ktorá bola v 8-hodinovom pracovnom pomere, tiež mám nárok čerpať túto dovolenku iba (v mojom prípade 4 hodiny) 45 dní v skrátenom pracovnom čase?
    ÁNo, presne tak. U teba je deň dovolenky v trvaní 4 hod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.