Zavrieť

Porady

Preddavková fa ??

Dobrý deň prajem všetkým,
potrebovala by som poradiť v jednej veci:
Pri prenájme prenajatých priestorov je raz za pol roka vyúčtovanie vodného a stočného. Nájomcovi sa to zdá veľa a chcel by to platiť preddavkovo.
Môžem ja ako prenajímateľ priestorov, ktoré mám aj ja len prenajaté fakturovať preddavky na vodné a stočné???
Nemám žiadnu zmluvu s vodárňami, len s majiteľom budovy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Mate uzatvorene 2 zmluvy: Zmluvu o najme s prenajimatelom a zmluvu o podnajme. Pokial si to dohodnete v zmluve s podnajomcom, preco nie. Urobte si splatkovy kalendar. Pozrite si FA za vodne a stocne aj za predchadzajuce roky, aby jednotlive splatky neboli prilis vysoke, resp. nizke.
    Naposledy upravil betka : 01.02.07 at 16:56

    Buková je offline (nepripojený) Buková

    Buková
    Miriam.x
    Dobrý deň prajem všetkým,
    potrebovala by som poradiť v jednej veci:
    Pri prenájme prenajatých priestorov je raz za pol roka vyúčtovanie vodného a stočného. Nájomcovi sa to zdá veľa a chcel by to platiť preddavkovo.
    Môžem ja ako prenajímateľ priestorov, ktoré mám aj ja len prenajaté fakturovať preddavky na vodné a stočné???
    Nemám žiadnu zmluvu s vodárňami, len s majiteľom budovy.
    My to máme takto:
    1. Máme prenajaté priestory, s vlastníkom budovy máme zmluvu n aprenájom priestorov, kde máme dohodnuté podmienky
    - súhlas , že priestory môžeme prenajímať podnájomníkom
    - dodávku elektrickej energie, odvoz odpadu, dodávku vodné a stočné si zabezpečíme dodávateľským spôsobom
    ( uzatvorili sme zmluvy s vodárňami, energetikou, elektriku platíme na základe splátkového kalendára/mesačne, vodu a stočné na základe faktúry/Q.) 2 x za rok spravia vyúčtovanie.
    2. Prenajímame priestor podnájomníkovi, v zmluve je dohodnuté
    - nájomné priestorov/ mesačne
    - záloha na elektr. energiu, vodné a stočné, odvoz odpadu si zabezpečí sam
    Fakturujeme mu mesačne na základe zmluvy. Keď príde vyúčtovacia faktúra, aj my vtedy fakturujeme podnájomníkovi spotrebu energií, a odpočítame mu zaplatenú zálohu.
    Urob si Dodatok ku zmluve, aj pre podnájomníka je výhodnejšie platiť zálohu na energie mesačne, ako 2x ročne a viacej
    - vyfakturuješ skutočnú spotrebu a odpočítaš zálohu. Vznikne mu doplatok/preplatok . Daj vedieť, ako si sa rozhodla.

    Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

    Miriam.x
    Ďakujem za odpovede. Nebola som si istá, či to môžem riešiť len dodatkom zmluvy medzi mnou a podnájomníkom. Spravím to tak.
    Ešte raz ďakujem a krásny deň :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.