Zavrieť

Porady

Oneskorená výplata mzdy

Keď sa nevypalti mzda včas treba to písome dohodnúť ?
Napríklad dodatkom k zmluve alebo podobne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    jež
    Keď sa nevypalti mzda včas treba to písome dohodnúť ?
    Napríklad dodatkom k zmluve alebo podobne.
    Splatnosť mzdy rieši § 129 Zákonníka práce.
    V ods.1 sa hovorí, že mzda je splatná pozadu za mes.obdobie a to najneskôr do kanca kalendárneho mesiaca, ak sa v kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve nedohodlo inak.
    Dajme tomu, že urobíte dodatok k PZ. Ale termín dohodnutý v tomto dodatku je potrebné tiež dodržiavať. Alebo budete termín výplat meniť dodatkami podľa toho ako to bude vyhovovať zamestnávateľovi? Nie v zlom,ale zamestnanci by tieto dodatky podpisovali s veľmi ťažkým srdcom.
    Je to len môj názor .

    jež je offline (nepripojený) jež

    jež
    toto je prvý prípad vo firme. Konateľ spoločnosti, ktorý je aj zamestnancom firmy si nedal sám sebe vyplatiť mzdu a to za dva mesiace z dôvodu nedostatkov fin. prostriedkov.Týka sa to len jeho.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    jež
    toto je prvý prípad vo firme. Konateľ spoločnosti, ktorý je aj zamestnancom firmy si nedal sám sebe vyplatiť mzdu a to za dva mesiace z dôvodu nedostatkov fin. prostriedkov.Týka sa to len jeho.
    Nechal by som to tak. Čo bude konateľ žalovať sám seba? Proste stalo sa. A všetka česť, že poslednému vyplatil mzdu sebe. Ako taký správny kapitán.

    jež je offline (nepripojený) jež

    jež
    tak teraz neviem. Začala som už písať aj dodatok k zmluve, alebo že napíšem dajaku dohodu.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    jež
    tak teraz neviem. Začala som už písať aj dodatok k zmluve, alebo že napíšem dajaku dohodu.
    Nechaj to tak. Pokiaľ ide o konateľa, ten sám seba fakt nebude žalovať.

    jež je offline (nepripojený) jež

    jež
    chcela som to napísať, že ak príde dajaka kontróla a budu poukazovť na to, že mzda nebola vyplatená vo výplatnom termíne.

    mateu je offline (nepripojený) mateu

    mateu
    Dobry den, a co takto ak personalna agentura, ktora sa zivi poskytovanim drobnych brigád, meska s vyplatou uz dva krat dlhsie ako je uvedene v zmluve,?

    za akukolvek reakciu dakujem

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Pisomne by som ich vyzvala na vyplatu mzdy v sulade s dohodnutou zmluvou a pohrozila by som Inspektoratom prace.

    Ak by ani to nepomohlo - podnet na Inspektorat prace, prip. podat trestne oznamenie na policiu.

    Oneskorená výplata mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.