Zavrieť

Porady

ake sú maximálne odvody do soc. poistovne

chcem sa spytat ake su maximálne odvody do sociálne poistovne? zaujíma ma hlavne dochodková cast. Z akej maximálnej sumy sa vypocítavajú?. Ak som zamestnaný na TPP a mám príjmi aj zo zivnosti platím z oboch príjmov zvlášť alebo sa príjmi zrátavajú?.
dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Max.vymeriavací základ na dochod.a starobné poist.je 51 822,-4 664,-sk.
    Dochod.invalidné poist.max.vym.základ 51 822,- 3 110,-sk,nemocenské poistenie max.vym.zákl.25 911,- 1 141,-sk.Vymeriavací základ sa počíta zo základu dane po podaní daň.priznania.Povinnosť platiť odvody vzniká po dosiahnutí príjmu vyšším ako 91 200,-za rok 2006.
    Max.odvody do sociálnej poisťovne sú vo výške 12 931,-sk mesačne.
    Naposledy upravil vikinka : 07.07.07 at 09:52 Dôvod: preklep vo výške VZ na invlaidné poist.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    pixo
    chcem sa spytat ake su maximálne odvody do sociálne poistovne? zaujíma ma hlavne dochodková cast. Z akej maximálnej sumy sa vypocítavajú?. Ak som zamestnaný na TPP a mám príjmi aj zo zivnosti platím z oboch príjmov zvlášť alebo sa príjmi zrátavajú?.
    dakujem za pomoc
    starobné / invalidné
    zamestnanec 4% / 3%
    zamestnávateľ 14% / 3%
    povinne poistená SZČO 18% / 6%
    dobrovoľne poistená osoba 18% /6%

    maximálny vymeriavací základ uvedený v príspevku 2
    Naposledy upravil rada : 03.02.07 at 08:43 Dôvod: technická úprava

    JanaL. je offline (nepripojený) JanaL.

    JanaL.
    Ak aj je dosiahnutý maximálny vymeriavací základ zo zamestnania, povinnosť platiť poistné do rezervného fondu solidarity ako SZČO zostáva, teda 4,75% z vymeriavacieho základu SZČO.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    SZČO má maximálny vymeriavací základ na SP a ZP zo živnosti, ako bude platiť odvody zo zamestnania (tam nedosahuje max. vym. základ)? Normálne, alebo je tam nejaká zmena.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    SP - Zo zamestnania bude platiť normálne. Odody zo SZČO sa budú krátiť - bude platiť len z rozdielu medzi maximálnym VZ a VZ zo zamestnania.
    ZP - preddaky platí normálne, v ročnom zúčtovaní sa zohľadní v úhrne maximum, pričom VZ zo zamestnania a zo SZČO sa kráti na maximum v pomere výšky VZ.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ďakujem To sa každý mesiac preratáva? Lebo zo zamestnania nemá stále rovnakú mzdu.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Ďakujem To sa každý mesiac preratáva? Lebo zo zamestnania nemá stále rovnakú mzdu.
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Môžete mi prosím poradiť na moju otázku v príspevku č. 7?

    Ďakujem
    Odporúčam pozorne preštudovať § 138 odsek 16 zákona o Sociálnom poistení.

    ake sú maximálne odvody do soc. poistovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.