Zavrieť

Porady

Ipomoni

poradte mi prosim - lebo neviem -do evidencie resp. knihy zavazkov je treba dat aj poplatky v banke a dan v banke zaplatená. diky moc a pekny vikend.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Daň z úrokov za Teba zráža banka, ktoré odvádza daňovému úradu, ale je potrebné ich zaúčtovať. Kreditné úroky v jednoduchom ostatné príjmy OZD. Poplatky banke, zaplatením v jednoduchom, prevádzková réžia, členenie bankové poplatky. Prečo chceš účtovať o záväzkoch?
    Naposledy upravil Braňo : 03.02.07 at 10:08

    ipomoni je offline (nepripojený) ipomoni

    ipomoni
    dakujem za rychlu pomoc, ale ja uctujem v JU a pri kontrole knihy zavazkov som zneistila ci som nemala uviest aj toto.este raz vdaka.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    ipomoni
    poradte mi prosim - lebo neviem -do evidencie resp. knihy zavazkov je treba dat aj poplatky v banke a dan v banke zaplatená. diky moc a pekny vikend.
    Tu je výpis zo zákona o účtovníctve ktorý pojednáva o záväzkoch:

    (4) Kniha záväzkov obsahuje najmä údaje o

    a) veriteľoch,
    b) výške záväzku v peňažnom vyjadrení,
    c) prijatých preddavkoch,
    d) prijatých úveroch,
    e) záväzkoch dane z príjmov,
    f) záväzkoch nepriamych daní,
    g) záväzkoch voči Sociálnej poisťovni, 17) a príslušnej zdravotnej poisťovni. 19)

    Z uvedeného je zrejmé, že ani poplatky ani daň z úrokov sem nepatrí.
    Zjednodušene povedané do záväzkov patria dopredu známe platby veritelom podľa uvedeného členenia.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zákon o účtovníctve:
    (4) Na účely tohto zákona sa rozumie
    b) záväzkom existujúca povinnosť účtovnej jednotky, ktorá vznikla z minulých udalostí, je pravdepodobné, že v budúcnosti zníži ekonomické úžitky účtovnej jednotky a dá sa spoľahlivo oceniť podľa § 24 až 28; vykazuje sa v účtovnej závierke v súvahe alebo vo výkaze o majetku a záväzkoch,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.