Zavrieť

Porady

postúpenie záväzku?

Dobrý deň, prosím o radu, akou formou sa zbavím záväzku, ak sa dohodnem s treťou stranou že ho na seba prevezme. Potrebujem si vylepšiť vlastné imanie. Ako sa to bude účtovať a aký vplyv to bude mať na daňový základ? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chanell je offline (nepripojený) chanell

    chanell
    Zúčtuješ to cez 321/648. Daňovo postupuješ tak, ako si účtovala pri nákladoch. Teda ak bol náklad daňový výnos je jednoznačné daňový.

    Daša je offline (nepripojený) Daša

    Daša
    Veľmi pekne ďakujem, myslela som si.Aký typ zmluvy alebo dohody mám použiť? Môže to byť dohoda o prevzatí záväzku treťou osobou? V par. 17 ods.3 písm.f ZDP sa hovorí, že výnosz odpísaného záväzku, ktorého plnenie prevzal iný dlžník sa nezahrňa do základu dane. Je to tento prípad? Ďakujem.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Múže živnostník postúpiť svoj záväzok na s.r.o.?
    Akou formou? Kde by som to mohol nájsť prípadne vzor takéhoto postúpenia záväzku.

    ĎAKUJEM

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    chanell Pozri príspevok
    Zúčtuješ to cez 321/648. Daňovo postupuješ tak, ako si účtovala pri nákladoch. Teda ak bol náklad daňový výnos je jednoznačné daňový.
    Mylím si, že výnos bude nedaňový. podľa § 17 ods. 3 písm. f) sa do základu dane nezahŕňa "výnos z odpísaného záväzku, ktorého plnenie prevzal nový dlžník".

    postúpenie záväzku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.