Zavrieť

Porady

Nevyfaktúrované dodávky

Dobrý večer prajem,

chcel by som sa opýtať na nasledujúcu záležitosť: môže byť účet 326 v mínusovej hodnote? Totiž: pri prijatých faktúrach vystavených v roku 2007, vecne sa týkajúcich roku 2006 - ide predkontácia cez ID v roku 2006 5xx/326 a v roku 2007 sa zaúčtuje faktúra 326/321. Ale čo ak ide o vystavenú faktúru? "Párovací" - pohľadávkový účet k 326 nie je. Čize ak som vystavil faktúru v roku 2007, dátum dodania je v roku 2007, ale služba sa týka roku 2006 - mám to v roku 2006 zaúčtovať cez ID 326/6xx? A v roku 2007 potom zaúčtovať faktúru 311/326? Tým pádom - ak by to tak bolo, v roku 2006 je konečný zostatok účtu 326 mínusový. Je to tak správne?

Za odpoveď ďakujem.
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Nie. Pozri Príjmy budúcich období, príp. Výnosy budúcich období.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Jedná sa o 384
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Súhlasím s Vami. Ale ak sa môžem spýtať, ako sa účtuje dodávateľská faktúra týkajúca sa minulého roka, aj vystavená v minulom roku, dokonca ešte v novembri, len sme ju obdržali až teraz. Jedná sa o nákup materiálu. Mám zaúčtovať 119/326 do roku 2006?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ja by som účtovala na konci decembra priamo na 321.
0 0
janci10 janci10

janci10 je offline (nepripojený) janci10

Ďakujem za odpovede,

jedná sa teda o účet 385 - príjmy budúcich období.

Nemôže ísť predsa o účet 384 - výnos spadá do bežného účtovného obdobia, nie nasledujúceho...

Predkontácie teda budú:

v roku 2006: 385/6xx
v roku 2007: 311/385

Ďakujem za pomoc
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

ermon
Ja by som účtovala na konci decembra priamo na 321.
Ale čo s DPH?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ak ste kvartálny platcovia DPH využila by som par. 51 ZoDPH - uplatnenie v nasledujúcom zdaňovacom období.
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Sme mesačný platcovia. Faktúra je zaradená v novej číselnej rade pre rok 2007, takže by mi potom chýbala...
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

čo máte v zmluve o poskytovaní služieb uvedené aký dátum ??? to je dosť podstatné podľa toho sa určí aj dátum dodania služieb
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Nemáme zmluvu len nakupujeme tovar na sklad... Zabudli nám poslať faktúru a prišla nám až 27.1.07
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

vy ste vymazali jeden príspevok ??? teraz je v tom chaos ja som reagovala na niečo iné
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

rommy
Nemáme zmluvu len nakupujeme tovar na sklad... Zabudli nám poslať faktúru a prišla nám až 27.1.07
Ešte raz
Kedy ste prijali tovar fyzicky ??? dátum
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

dracica
Ešte raz
Kedy ste prijali tovar fyzicky ??? dátum

Ono je to taká symbolická faktúra, keď odoberieme určité množstvo, tak nám dajú pár kusov za 1sk. Príjemka je z januára. Viem, že je to smiešna suma, ale takýchto faktúr mám ešte zopár, napr. za lakovanie, vystavené v 10 mesiaci, prišli teraz v januári a sú aj v novej číselnej rade. Ja neviem čo s nimi, nevyfakturované dodávky sú to neni, lebo vyfaktúrované boli, len mi neprišli, ale ani výdavky bud. období, lebo je na nich splatnosť v roku 2006....
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

dátum vystavenia je potom aký ??? a dádum dodania ????
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Dát. vystavenia: 22.10.06
Dát. dodania: 22.10.06
Splatnosť: 29.10.06
Stáva sa to často, chalani síce majú dodací list od lakovania, ale nestarajú sa či prišla faktúra, niekedy im ju aj dajú, len ju niekde zastrčia a majú na "háku" či baby dostali faktúru aby si aj oni mohli spraviť svoju robotu...
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

rommy
Dát. vystavenia: 22.10.06
Dát. dodania: 22.10.06
Splatnosť: 29.10.06
Stáva sa to často, chalani síce majú dodací list od lakovania, ale nestarajú sa či prišla faktúra, niekedy im ju aj dajú, len ju niekde zastrčia a majú na "háku" či baby dostali faktúru aby si aj oni mohli spraviť svoju robotu...
Vy ste platci DPH ???
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Áno sme mesačný platcovia.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

ak ste mesačný platcovia DPH tak by som urobila dodat. priznanie DPH, alebo ak je to malá suma tak by som to neuplatnila ani zaúčtovala by som DPH v roku 2006 na účet 548 nedaňové faktúru by som nahrala do roku 2006
Naposledy upravil dracica : 05.02.07 at 18:22
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

dracica
ak ste mesačný platcovia DPH tak by som urobila dodat. priznanie DPH, alebo ak je to malá suma tak by som to neuplatnila ani zaúčtovala by som DPH v roku 2006 na účet 548 nedaňové faktúru by som nahrala do roku 2005
Súhlasím až na ten rok 2006. Nedaňové náklady, DPH dodatočné, oproti 321.
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Tú 326 sa použiť nedá? Nedaňové náklady... to by som si asi vo firme zlízla...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať