Zavrieť

Porady

ako na to?

prosím poraďte mi. Som živnostník a robím dealerskú činnosť pre jednu spoločnosť. Dávajú mi k dispozícii osobné auto. Keďže brat je momentálne bez práce ,chcela by som aby on jazdil na aute. Ako to mám spraviť? Mám ho zamestnať na Dohodu? Aké odvody budem za neho platiť a kam? Netreba nejakú zmluvu medzi bratom a mnou kedže auto tá spoločnosť prepožičiava mne ale jazdiť na tom bude môj brat?Potrebujem to dosť súrne.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Brat je priamy rodinný príslušník - môže jazdiť aj zadarmo, bez zmluvy. Neviem, či som správne pochopil otázku. Smerovala k zákonu o boji s nelegálnou prácou?

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=scorpions]........ kedže auto tá spoločnosť prepožičiava mne ale jazdiť na tom bude môj brat? .... To už je vec znenia zmluvy so spoločnosťou. Ak zmluva určuje, že na prepožičanom aute budeš jazdiť len Ty, tak "za pomoci brata" porušíš zmluvu. Možno existujú v zmluve zakotvené nejaké sankcie.

    scorpions je offline (nepripojený) scorpions

    som aká som scorpions
    nie ja ho chcem riadne zamestnať na zmluvu ale najprv chcem ho vyskúšať na dohodu.

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    Dohoda o vykonaní práce a prihlásiť do sociálky a tam sa platí len úrazové a garančné ako zamestnávateľ.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    marcik
    Dohoda o vykonaní práce a prihlásiť do sociálky a tam sa platí len úrazové a garančné ako zamestnávateľ.
    DVP do tej miery, kým sa to dá považovať za riešenie "kampaňovitej, nárazovej, jednorázovej" či ako to nazveme - činnosti. Inak by bola primeraná a správna pracovná zmluva s komplet odvodami, ale povedzme na kratší pracovný čas.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    scorpions
    nie ja ho chcem riadne zamestnať na zmluvu ale najprv chcem ho vyskúšať na dohodu.
    Ak sa jedná o vyskúšanie - možno by som zvážil použitie zmluvy mimo rámec ZP a to príkaznej zmluvy. Odvodom nepodlieha. Teda v závislosti od výšky príjmu, ale ten sa zrejme bude pohybovať v bežných medziach normálu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.