Zavrieť

Porady

val.pokl.

Ahojte, chcela by som sa opýtať, keď sa celý rok neplatilo z valutovej pokladne a už sa ani nebude, môžem si ich sama zameniť a dať ich do slovenskej pokladne?-v podstate sú tam tie peniaze len papierovo. poradíte mi? dík
Ešte ma napadlo, keď robím prevod pokladne do nového roku, dám si valuty a na sk uvádzam sumu, ktorá mi vyšla prepočtom k 31.12.? dík
Naposledy upravil sybila3 : 06.02.07 at 09:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Môžeš valutovú pokladňu "vyčistiť" v podstate dvomi spôsobmi. Zameniť cudziu valutu na SK, alebo urobiť výber pre osobnú spotrebu a tým ju vynulovať. Prevod roka robíš tak, ako si popísala.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    sybila3
    A zmeniť cudziu menu si zamením kurzom NBS v ten deň, ktorý ju mením? dík
    Ak nemáš doklad o výmene peňazí tak áno.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Mám ku koncu roka vyrátaný kurz.rozdiel, zaúčtovaný, môžem aj potom urobiť výber na osobnú spotrebu-prepočítať kurzom NBS a vložiť do slovenskej pokladne a potom vybrať? dík

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Kurzový rozdiel máš k 31.12.? Ak áno odporúčam ti najprv urobiť výber a potom ak je nejaký zostatok vo valutovej pokladni kurzový rozdiel.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=STRELEC]Do PD: výber pre os. spotrebu v Sk (cudzia mena v prepočte NBS).


    Úprava textu. Bol som moc rýchly.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    No veď tak som to myslela, prepočítať tu musím tak či tak, či prevediem do sl.pokladne alebo či urobím výber pre osobnú spotrebu. dík

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Výber na os. spotrebu netreba nikam prevádzať. A tým sa valutová pokladňa znuluje - bez ďalších zápisov.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Aha, no dobre. A keď prevádzam PS do nového roka k pokladni v peň.denníku - zostatok mám pripočítať aj valutovú pokladňu prerátanú na sk alebo nie? díky

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Nie, keby som ich nevybrala ku koncu roka, keď tam už mám kurzové rozdiely, ale previedla by som ich a vybrala v novom roku.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    sybila3
    Nie, keby som ich nevybrala ku koncu roka, keď tam už mám kurzové rozdiely, ale previedla by som ich a vybrala v novom roku.
    Aha! Tak potom by zostatok vo valutovke bol ocenený kurzom NBS (cudzie meny nevieš dať jednak do výkazu, jednak tak vraví zákon)

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Už som z toho domotaná, takže do denníka mi PS nejde, PS si prevediem len v pokladničnej knihe vo valutach a v prepočte na Sk?

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    sybila3
    Už som z toho domotaná, takže do denníka mi PS nejde, PS si prevediem len v pokladničnej knihe vo valutach a v prepočte na Sk?
    Trochu aj ja , lebo najpr. bola reč o potrebe znulovať valutovú pokladňu.
    Teda: ak mám zostatok vo valutovej pokladni, tak ku 31.12. zistím hodnotu pokladne kurzom NBS. V PD budem mať konečný stav v Sk a do výkazu o majetku mi pôjdu obe (resp. všetky) pokladne jednou sumou v Sk.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Teraz keď som si pozerala rok 2005 ako som to robila, tak som do výkazu majetku a záväzkov zarátala iba pokladňu v sk a nezarátala som prepočítanú vo valutách, je to veľká chyba?

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    sybila3
    Teraz keď som si pozerala rok 2005 ako som to robila, tak som do výkazu majetku a záväzkov zarátala iba pokladňu v sk a nezarátala som prepočítanú vo valutách, je to veľká chyba?
    Mohli by Ti dať pokutu za to, že výkaz sa nezhoduje s účtovníctvom.
    Nie je to problém. Urob opravný výkaz o majetku a daj ho na DÚ. Nič sa tým nestane, len sa vyhneš nervozite či bude kontrola, či bude pokuta (keď bude kontrola).
    Radšej to oprav a budeš mať v poriadku aj PS toho roku! teda - 2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.