Zavrieť

Porady

Prevod roku

Ako robíte prevod roku v MRP WIN jedn. a podv. účtovníctvo a mzdy. Aby mi prešli saldokonta. Viem že mi musia sedieť všetky účty. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak máš multiverziu potom postup je nasledovný:

    Vytvorím si kópiu firmy.
    V kópii si dám spraviť ročný prevod dát bez zápisu uzávierkových operácii.
    Vyčistí sa denník, v knihe pohl. a záväzkov ostanú ibe neuhradené.
    Nastavia sa počiatočné stavy účtov.

    hanar je offline (nepripojený) hanar

    hanar
    Kópiu firmy som ešte nespravila, ale už tam mám novo vytvorení rok 2007 s novou verziou programu. To mi tam dal programátor ako si mám do toho previesť rok 2006. Keby som nedala do poriadku rok 2006 a nahrala by som január /kvôli DPH/ a potom robila opravy v roku 2006 a následne uzávierku

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    škoda, že si nový rok nerobila v starom roku. A následne by si kopírovala firmu, potom by Ti po prevode zostali všetky novo nahodené veci + všetky položky týkajúce sa minulých rokov, ktoré sú otvorenými položkami a všetky údaje týkajúce sa nového roku.
    Otázka:
    Ako v novom roku robíš úhrady faktúr z minulého roku?

    hanar je offline (nepripojený) hanar

    hanar
    lenkak Pozri príspevok
    škoda, že si nový rok nerobila v starom roku. A následne by si kopírovala firmu, potom by Ti po prevode zostali všetky novo nahodené veci + všetky položky týkajúce sa minulých rokov, ktoré sú otvorenými položkami a všetky údaje týkajúce sa nového roku.
    Otázka:
    Ako v novom roku robíš úhrady faktúr z minulého roku?
    Ešte som nerobila úhrady faktúr v tomto roku ani som nič nenahrávala?!

    hanar je offline (nepripojený) hanar

    hanar
    Mne programátor vytvoril firmu rok 2007 s novou verziou. Previedol všetky počiatočné stavy a čo som mala dovtedy nahrané v roku 2006, ale teraz chcem robiť uzávierku roku 2006 ale tieto zmeny sa mi neprenesú do roku 2007. Mám si ich tam nejak dohrať alebo sa to dá ešte nejak previesť. Už som nahrala januárové doklady kvôli DPH.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Napíš, či urobil skopírovanie firmy.
    Mala si pokračovať v starom roku.

    molka je offline (nepripojený) molka

    molka
    Mam rovnaky problem - potrebujem robit novy rok, ale stary este nemam dokonceny. Znamena to, ze v MRP PU Win. multi mozem pokracovat a uctovat novy rok 2007 v starom roku 2006 / vysle faktury, dosle, uhrady, banku - prroste vsetko / a ked r. 2006 budem mat uplne dokonceny, tak spravim kopiu r. 2006 / v ktorom mam uz aj rok 2007/ a spravim do kopie rocny prevod? A vsetko bude tak ako ma byt?
    Dakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    grinch Pozri príspevok
    smith, prečo "bez zápisu uzávierkových operácií"? Tento krok robím potom kedy?

    V rámci závierkových operácii zapíše aj stavy 702 a 710. Doteraz som mal skúsenosť, že pri prevode potom počiatočné stavy nesedeli. Preto to robím bez.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    molka Pozri príspevok
    Mam rovnaky problem - potrebujem robit novy rok, ale stary este nemam dokonceny. Znamena to, ze v MRP PU Win. multi mozem pokracovat a uctovat novy rok 2007 v starom roku 2006 / vysle faktury, dosle, uhrady, banku - prroste vsetko / a ked r. 2006 budem mat uplne dokonceny, tak spravim kopiu r. 2006 / v ktorom mam uz aj rok 2007/ a spravim do kopie rocny prevod? A vsetko bude tak ako ma byt?
    Dakujem
    presne tak ako píšeš.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    smith Pozri príspevok
    V rámci závierkových operácii zapíše aj stavy 702 a 710. Doteraz som mal skúsenosť, že pri prevode potom počiatočné stavy nesedeli. Preto to robím bez.
    ja som s týmto problém nemala, ale dá sa aj takto. Chybičky sa vlúdia do hocijakého programu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.