Zavrieť

Porady

Chybné účtovníctvo - ako na to?

Ahoj poraďáci. Nastúpila som ako účtovníčka do jednej firmy,kde predchádzajúca účtovníčka nerobila ani uzávierku účtovníctva za rok 2003,2004,2005...
Môj problém spočíva v tom, že aj keď som opravila účtovníctvo za rok 2006, nesedia mi zostatky na účtoch 321,311,331 a pod.- otvorenie účtovných kníh. Dá sa to nejako opraviť?

Bežný rok je v poriadku- čo s tými poč.zostatkami?
Ďakujem za každy príspevok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ikan
    Ahoj poraďáci. Nastúpila som ako účtovníčka do jednej firmy,kde predchádzajúca účtovníčka nerobila ani uzávierku účtovníctva za rok 2003,2004,2005...
    Môj problém spočíva v tom, že aj keď som opravila účtovníctvo za rok 2006, nesedia mi zostatky na účtoch 321,311,331 a pod.- otvorenie účtovných kníh. Dá sa to nejako opraviť?

    Bežný rok je v poriadku- čo s tými poč.zostatkami?
    Ďakujem za každy príspevok.
    Celkom to nechápem ...
    Bežný rok je rok 2007 ? Ja mám ešte 2006, preto sa pýtam .
    Počiatočné stavy ( ktorého roka? ) Ti nesedia s čím? S koncovými predchádzajúceho roka alebo s dokladovou inventúrou?

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Ikan
    Ale ako na to? Preúčtovať všetky roky dozadu?
    Ak sa má zistiť aké sú chyby, tak asi nič iné nezostáva, len si to správne zaúčtovať.
    Ale účtovníctvo sa v minulých obdobiach meniť nebude !!!
    Predpokladám, že účtovné závierky boli schválené a to sa už do účtovníctva vstupovať nedá !!!
    Opravy chýb minulých období sa účtujú na 429 resp. 429. Ak sú významné, čo v tomto prípade asi bude.
    Ak sa zistí, že daňová povinnosť v minulých obdobiach mala byť vyššia, alebo daňová strata nižšia, musí sa podať dodatočné daňové priznanie k dani z príjmu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mudroš
    Ak sa má zistiť aké sú chyby, tak asi nič iné nezostáva, len si to správne zaúčtovať.
    Ale účtovníctvo sa v minulých obdobiach meniť nebude !!!
    Predpokladám, že účtovné závierky boli schválené a to sa už do účtovníctva vstupovať nedá !!!
    Opravy chýb minulých období sa účtujú na 429 resp. 429správne je 428 (to iba preklep). Ak sú významné, čo v tomto prípade asi bude.
    Ak sa zistí, že daňová povinnosť v minulých obdobiach mala byť vyššia, alebo daňová strata nižšia, musí sa podať dodatočné daňové priznanie k dani z príjmu.
    Vid červeným písané.

    Ikan je offline (nepripojený) Ikan

    Ikan
    Poprosím ešte jednu radu, ak nemôžem vstupovať do účtovníctva... ako to mám opraviť... ručne? A čo s leasingom, ktorý predchádzajúca účtovníčka vôbec nezaradila a každú úhradu z banky hodila na 379. Pomôžte...

    Renata0908 je offline (nepripojený) Renata0908

    Renata0908
    Netreba opravovať všetky roky dozadu, ale je potrebné opraviť počiatočné stavy a rozdiely uviesť ako pripočítateľné položky /pokiaľ budú v N/, alebo do výnosov v daňovom priznaní ako opravy predchádzajúcich rokov. Ahojte Renata

    Ikan je offline (nepripojený) Ikan

    Ikan
    Tak napr. ak zistím rozdiel na účte 261 v sume 2097000,- , ktorý nebol odúčtovaný z úverového účtu, ktorý bol splatený ešte v roku 2005 ako preúčtujem konkrétne jeho zostatok... samozrejme v roku 2006, kedže tento ukončujem....

    Chybné účtovníctvo - ako na to?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.