Zavrieť

Porady

sportove centrum

Dlhsie rozmyslam o zriadeni mensieho sportoveho centra. nejake kurty, posilnovna, bar ako obcerstvenie,, samozrejme sprchy,, casom sauna..

Zarazili ma ale v zivnostenskom zakone tieto dve veci:


23. Prevádzkovanie vzdelávacích zariadení na prípravu vykonávania špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry potvrdenie o akreditácii § 11 ods. 4 zák. č. 288/1997 Z. z. o telesnej kultúre a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov

presiel som cely zakon 288 a hovori sa tam o vzdelavani trenerov a bla bla. co je vlastne akreditovane studium.

24. Výkon špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry doklad o odbornej spôsobilosti § 2 ods. 1 a 5 vyhl. Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 257/1998 Z. z. o podmienkach získavania odbornej spôsobilosti na vykonávanie špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry

aj tento zakon sa tyka len zariadeni, ktore vydavaju akreditacie pre trenerov, rozhodcov, cvicitelov a instruktorov.


ak to chapem spravne:
Ja budem v principe priestor na hodinu prenajimat a nebudem vykonavat ziadne cinnosti. Takze si myslim ,ze sa ma to netyka..

Ine je to ,keby som chcel ponukat hodiny s trenerom pripadne s instruktorom. V tomto pripade ale musi mat akreditaciu samotny trener. Nie zariadenie ,kde sa vykon odohrava. To uz je potom na zmluve medzi mnou a trenerom.

prosim poradte.

Napadla ma este jedna vec, neda sa dostat na podobnu "socialnu" aktivitu nejaka dotacia, ci uz od statu alebo EU ? Co vsetko by to muselo splnat ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    U fitness centier je to tak, ze pri prevadzke potrebujes niekoho, kto bol zaskoleny ako fitness instruktor. Nezalezi, ci ponukas aj hodiny s trenerom alebo nie. Ak prevadzkujes fitness, musis tam niekoho takeho mat.

    goosesk je offline (nepripojený) goosesk

    goosesk
    j.s: mozes mi prosim ta napisat, kde by som to mohol najst ? Pripadne ako by to asi vyzeralo ,keby som nvyberal poplatky za posilnovnu ,ale za vstup do arealu ,kde budu kurty a podobne. To ze clovek zamiery do casti ,kde su nejake cinky ,,a zacvici si je jeho vec. .

    btw: kde by som mohol najst ake konkretne skolenie potrebujem ? musi tam byt ta vyskolena osoba po cely cas ?

    goosesk je offline (nepripojený) goosesk

    goosesk
    uz som nasiel jedno skoliace stredicko http://www.scaf.sk/ ....

    zavolam tam a zistim aky je rozdiel medzi triedou II a III...

    len som prebehol este raz cely zakon a cely google a jediny typ instruktora, pre ktoreho je nutne mat povolenie, co je spomenuty v zivnostenskom zakone je instruktor stavania leseni ... Tak neviem kde to hladat.

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    Pripadne ako by to asi vyzeralo ,keby som nvyberal poplatky za posilnovnu ,ale za vstup do arealu ,kde budu kurty a podobne. To ze clovek zamiery do casti ,kde su nejake cinky ,,a zacvici si je jeho vec. .
    Neviem to presne, ale myslim si, ze ked vyberas vstupne do arealu a je tam fitnescentrum, znamena to ze prevadzkujes areal a tym padom aj fitko. Ja napriklad vyberam vstupne na plaz pri jazere, je to areal, ale nemozem povedat, ze ked niekto pojde do vody a utopi sa, je to jeho vec.
    Toto je moj nazor.
    Pisal si, ze si nasiel nejake skoliace stredisko. Tych je vela a vyber to, ktore mas najblizsie. Zalezi ci sa chces nieco naucit, alebo mat iba certifikat. Su aj take, kde prides v sobotu na prednasku, v nedelu robis akoze skusky a v certfikate je napisane, ze mas odstudovanych 200 hod.

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    Práve som volal s jedným kamarátom, ktorý má fitko a povedal mi, že si musel spraviť kurz inštruktora fitnessu alebo tam môžeš dať zodp. vedúceho, ktorý ten kurz už má. Sú to však údaje spred 2 rokov a mohlo sa to zmeniť
    Naposledy upravil j.s : 12.02.07 at 11:16 Dôvod: preklep

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    My prevádzkujeme tiež fitko a v ŽL máme prevádzka telovýchovného zariadenia. Majiteľ ale bol vrcholový športovec v kulturistike, urobil si aj trénerský preukaz a tým pádom nepotreboval zodpovedného zástupcu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.