Zavrieť

Porady

kniha zavazkov a platby do ZP

Ahojte. Potrebujem radu. Robim ucto SZCO a zacala som uctovat JU v Oberone, ale som z toho programu trosku zmatena. V knihe zavazkov mozem kazdy mesiac nahodit ako iny zavazok, zavazok do ZP v sume 966 Sk? Alebo to treba nejak nahodit spolu za cely rok a potom to cez penazny dennik uctovat mesacne, ako sa vyplacalo do ZP cez banku? Alebo ani jedno, ani druhe? Diky moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Mimochodom už to nie je 966,- ale 1.064,-Sk. Záväzok vzniká k poslednému dňu daného mesiaca so splatnosťou do 8 nasledujúceho mesiaca. A prečo účtuješ v programe z ktorého si zmätená.

    maja0 je offline (nepripojený) maja0

    maja0
    Jeeej prepac. Robim rok 2006. A preco v nom? Lebo skusam, ktory mi najviac sadne. Zatial je to v poho, az na toto.

    slavsluk je offline (nepripojený) slavsluk

    slavsluk
    Ahojte,účtujem krátko, chcem sa opýtať. Musím odvody do fondov zdravotného a sociálneho poistenia evidovať v knihe záväzkov, keď ich vždy do 8. v nasledujúcom mesiaci uhradím. Ak áno ako je to potom pri ukončení kalendárneho roka? Mám voči piosťovniam záväzok a uvediem ho vo výkaze? Ďakujem

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    slavsluk
    Ahojte,účtujem krátko, chcem sa opýtať. Musím odvody do fondov zdravotného a sociálneho poistenia evidovať v knihe záväzkov, keď ich vždy do 8. v nasledujúcom mesiaci uhradím. Ak áno ako je to potom pri ukončení kalendárneho roka? Mám voči piosťovniam záväzok a uvediem ho vo výkaze? Ďakujem
    Presne tak.

    Ivdi je offline (nepripojený) Ivdi

    Ivdi
    Ja mám zase taký problém. SZČO uhradil o jednu splátku poistného do SP vroku 2006 viac. Môžem mu to dať v roku 2006 ako VOZD-ako úhradu poistného december 2006?

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Ivdi
    Ja mám zase taký problém. SZČO uhradil o jednu splátku poistného do SP vroku 2006 viac. Môžem mu to dať v roku 2006 ako VOZD-ako úhradu poistného december 2006?
    Poistné je splatné najneskôr do 8.v mesiaci za predchádzajúci mesiac.
    Tak môžeš.

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Ja mám zase taký problém. SZČO uhradil o jednu splátku poistného do SP vroku 2006 viac. Môžem mu to dať v roku 2006 ako VOZD-ako úhradu poistného december 2006?

    Podobný problém mám aj ja, ale firma zaplatila viac nie o jednu splátku, ale o viac. A ja niekde počula že do nákladov môžem dať len tolľko, koľko mali platiť, je to pravda?

    ikovacikova je offline (nepripojený) ikovacikova

    duchom veľmi mladá ikovacikova
    tinaM
    Presne tak.
    Ale potom keď to zaevidujem do záväzkov, ako vlastne získam faktúru. Alebo čím to vlastne podložím?
    Iveta

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    ikovacikova
    Ale potom keď to zaevidujem do záväzkov, ako vlastne získam faktúru. Alebo čím to vlastne podložím?
    Iveta
    Nie na každý záväzok máš predsa FA. Záväzok vyplýva zo zákona. Podľa možnosti neeviduješ záväzok do SP, ZP spolu s DF, ale môže š to zaevidovať napr. ako ID (každý sw to má inak).

    maja0 je offline (nepripojený) maja0

    maja0
    ekopo
    Nie na každý záväzok máš predsa FA. Záväzok vyplýva zo zákona. Podľa možnosti neeviduješ záväzok do SP, ZP spolu s DF, ale môže š to zaevidovať napr. ako ID (každý sw to má inak).
    No veď to - tie slávne sw. Aj to chcem zaevidovať, ale zakaždím to si odomňa vypýta predkontáciu, keď zadám akúkoľvek (vyskúšala som všetky len tak pre istotu), tak mi vypíše, že nieje možné zadať. Čo s tým? Robím v Oberone.

    Dík.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.