Zavrieť

Porady

prerušená živnosť a príjem

Prosím Vás o radu:Môj klient má prerušenú živnosť a za slovenského podnikateľa vykonával práce.Mal za obdobie prerušenia živnosti príjem 200.000. Mám tento príjem dať do §10 a k tomu skutočné výdavky , alebo ako to mám zaúčtovať?Prosím zašlite mi pdpoveď mam to vedieť do zajtra. Vopred Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    dzupinova
    Prosím Vás o radu:Môj klient má prerušenú živnosť a za slovenského podnikateľa vykonával práce.Mal za obdobie prerušenia živnosti príjem 200.000. Mám tento príjem dať do §10 a k tomu skutočné výdavky , alebo ako to mám zaúčtovať?Prosím zašlite mi pdpoveď mam to vedieť do zajtra. Vopred Ďakujem.
    V prvom rade je formulácia "za slovenského podnikateľa vykonával práce" nejasná. Mám to chápať tak, že pracoval pre iného SZČO, alebo ako? Ak áno na zákalde čoho, akej zmluvy, či je to prac.pomer alebo obdobný? Mandátna zmluva?

    stanina je offline (nepripojený) stanina

    stanina
    1/ za slovenské podnikateľa- práce mu poskytla slovenská sro, a práce vykonávané v ČR
    2/Prave že nemal žiadnu zmluvu a jednoducho si zarobil peniaze,ktoré musí priznať, pretože firma , ktorá mu ich vyplatila ich uplatní vo výdadvkoch.Poradte mi ako ma postupovať ten SZČO, ktorý peniaze zarobil.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    stanina
    1/ za slovenské podnikateľa- práce mu poskytla slovenská sro, a práce vykonávané v ČR
    2/Prave že nemal žiadnu zmluvu a jednoducho si zarobil peniaze,ktoré musí priznať, pretože firma , ktorá mu ich vyplatila ich uplatní vo výdadvkoch.Poradte mi ako ma postupovať ten SZČO, ktorý peniaze zarobil.
    To nie je také jednoduché, že jednoducho zarobil tie peniaze. Ak sro mu vyplatila za prácu peniaze, tak medzi nimi mal byť nejaký zmluvný vzťah. Ale tým pádom, že živnosť má pozastavenú nemôžu mať zmluvu sro a SZČO. V tomto prípade sro bude mať problém si uplatniť zaplatené výdavky v nákladoch. Lebo to celé zaváňa čiernou prácou. Žiadne odvody, žiadne dane. A pritom to má znaky závislej činnosti.

    stanina je offline (nepripojený) stanina

    stanina
    Tak teda ak nie je v tomto žiadne riešenie tak sro nemá náklad a SZČO príjem?Takže smolu má len sro a to z nedbanlivosti, že nepreverila človeka , ktorý za ňu robí.Ďakujem za odpovede.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    dzupinova
    Prosím Vás o radu:Môj klient má prerušenú živnosť a za slovenského podnikateľa vykonával práce.Mal za obdobie prerušenia živnosti príjem 200.000. Mám tento príjem dať do §10 a k tomu skutočné výdavky , alebo ako to mám zaúčtovať?Prosím zašlite mi pdpoveď mam to vedieť do zajtra. Vopred Ďakujem.
    Okrem toho, že , tak príležitostný príjem patrí do § 8 .

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=smith] .......... Ale tým pádom, že živnosť má pozastavenú nemôžu mať zmluvu sro a SZČO. ........
    Zmluvu môžu mať uzatvorenú. Onen FO jednoducho svojím konaním podľa mňa porušil podmienky pozastavenia. Možno jeho príjem spadal do "bonzáckeho" §. Kto-vie,čo to je za "típka", ale ani on sa zrejme nevyhne problémom.

    prerušená živnosť a príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.