Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti

Pri rozviazaní pracovného pomeru v priebehu roka zamestnacovi vystavím potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti pre nového zamestnávateľa. Priznám, riadne ma vytočil telefonát od "kolegyne účtovníčky", ktorá sa na mňa doslova vyvrieskala, že potvrdenie, ktoré som vystavila bývalému zamestnancovi v priebehu roka je jej na nič, lebo tam nie je dátum z nového roku 2007. Vážne je mnou vystavené potvrdenie pre zamestnanca v priebehu roka neplatné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Jana2004
    Pri rozviazaní pracovného pomeru v priebehu roka zamestnacovi vystavím potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti pre nového zamestnávateľa. Priznám, riadne ma vytočil telefonát od "kolegyne účtovníčky", ktorá sa na mňa doslova vyvrieskala, že potvrdenie, ktoré som vystavila bývalému zamestnancovi v priebehu roka je jej na nič, lebo tam nie je dátum z nového roku 2007. Vážne je mnou vystavené potvrdenie pre zamestnanca v priebehu roka neplatné?
    Ak vrieskala, asi sa cíti byť "silná"
    S úsmevom na tvári by som sa tej vrieskajúcej osôbky spýtal na ustanovenie zákona, v ktorom je napísané niečo o tom, čo Ti vytýka ako chybu.

    P.S.
    Z vlastnej skúsenosti viem potvrdiť, že vrieskajúci veľmi rýchlo zmierni tón po položení takejto otázky.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Myslím, že aj keď si potvrdenie vystavila v priebehu roka, tak je možné že je neplatné, pretože nemuselo ísť o správnu predtlač. SW nemali ešte v priebehu roka predtlač podľa platnej legislatívy, kde je aj zrážkova daň ale bola ešte predtlač z roku 2005. Možno v tomto je problém. Ak nie, tak nevidím dôvod na nové vystavovanie s dátum spracovania v roku 2007.

    Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

    Jana2004
    Mala som nové tlačivo (našťastie ) a pracovníčka, ktorej sa to týkalo, mala riadnu daň, nie zrážkovú.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Tak je to OK. Nové potvrdenie nemusíš vystaviť. Možno sa potrebovala dotyčná odreagovať, a ty si jej padla do rany...

    Potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.