Zavrieť

Porady

Prepočítanie mzdy

A ak máme zamestnanca kt. ma dohodnuté v PZ takto:
I.stupeň Sk 43,70 + premie a vyjde HMZ 8650,-- tak tu HMZu mám prerátať?
A čo ako je takýto prípad: I. stupeň Sk 43,70 /odpracoval 10 dní a ostatné je nemoc/ aj vtedy sa to prepočíta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    sonička
    A ak máme zamestnanca kt. ma dohodnuté v PZ takto:
    I.stupeň Sk 43,70 + premie a vyjde HMZ 8650,-- tak tu HMZu mám prerátať?
    A čo ako je takýto prípad: I. stupeň Sk 43,70 /odpracoval 10 dní a ostatné je nemoc/ aj vtedy sa to prepočíta
    Obávam sa, že tomuto príspevku nerozumie nikto okrem autora.

    Čo to chceš prerátať?

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Ahojte, prosím Vás potrebovala by som si ujasniť ak má zamestnanec v PZ dohodnuté, že má mzdu 6 tisíc + prémiu 50%. Potrebujem mu určiť základ pre prácu nadčas - z čoho?
    Ďakujem.
    Kde to nájdem v zákone?

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Ja som to napísala ako predpoklad, ešte presne neviem ako presne bude tá zmluva postavená ... dajme tomu, že má viac ako MM. + percento
    Ďakujem.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Netka Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás potrebovala by som si ujasniť ak má zamestnanec v PZ dohodnuté, že má mzdu 6 tisíc + prémiu 50%. Potrebujem mu určiť základ pre prácu nadčas - z čoho?
    Ďakujem.
    Kde to nájdem v zákone?
    Nerozumiem. Definuj, prosím, pojem "základ pre nadčas". Ďakujem

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    endrju Pozri príspevok
    Nerozumiem. Definuj, prosím, pojem "základ pre nadčas". Ďakujem
    Myslím tým ten základ za prácu nadčas, čo dostane zamestnanec za hodinu nadčasu a k tomu sa ešte priráta 25% príplatok.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Netka Pozri príspevok
    Ahojte, prosím Vás potrebovala by som si ujasniť ak má zamestnanec v PZ dohodnuté, že má mzdu 6 tisíc + prémiu 50%. Potrebujem mu určiť základ pre prácu nadčas - z čoho?
    Ďakujem.
    Kde to nájdem v zákone?
    endrju Pozri príspevok
    Nerozumiem. Definuj, prosím, pojem "základ pre nadčas". Ďakujem
    Netka Pozri príspevok
    Myslím tým ten základ za prácu nadčas, čo dostane zamestnanec za hodinu nadčasu a k tomu sa ešte priráta 25% príplatok.
    Asi mi dnes niekto "prišľapol kábel". Ešte stále nerozumiem.

    Za odpracovanú hodinu nadčasu patrí zamestnancovi dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie (§ 121 Zákonníka práce).
    Spôsob výpočtu dosiahnutej mzdy nevyplýva priamo zo zákona, ale zo mzdového predpisu zamestnávateľa / z kolektívnej zmluvy / z pracovnej zmluvy.
    Nárok na mzdové zvýhodnenie je vtedy, ak sú splnené podmienky na jeho priznanie.

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    OK. Tak, dosiahnutá mzda? V jeho prípade je to čo? Mzda dohodnutá v PZ + prémie?
    Ďakujem.

    Ospravedľňujem sa ak pletiem pojmy ale dnes mám tak trošku deň blbec ... ale to má si sem-tam každý...

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Netka Pozri príspevok
    OK. Tak, dosiahnutá mzda? V jeho prípade je to čo? Mzda dohodnutá v PZ + prémie?
    Dosiahnutá mzda je to, čo je ako mzda dohodnuté v pracovnej zmluve a/alebo to čo vyplýva z kolektívnej zmluvy (ak je taká vo firme) a/alebo to čo vyplýva zo mzdového predpisu zamestnávateľa.
    Na základe Tvojich informácií sa nedá vypočítať dosiahnutá mzda.
    Informácia "mzda dohodnutá v PZ + prémie" je pre tento účel nedostatočná.
    Odporúčam na zorientovanie sa v pojmoch preštudovať najmä §§ 118 - 121, 125 - 127 a 133 Zákonníka práce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.