Zavrieť

Porady

Príjem nezamestnaného na dohodu nad 3200 mesačne

Mám zamestnanca, evidovaného na úrade práce a jeho dohoda za 1/07 je
HM 5200,-. čo mám s tým robiť. Viem, že môže zarobiť 3200,- Sk. Môže mať tú dohodu aj na 5200,- a čo odvody na ZP. Tie si musí urobiť sám.
Z dohody zamestnávateľ zrazí len daň??!!
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Matúš12 je offline (nepripojený) Matúš12

Matúš12
Neplatí náhodou, že keď je evidovaný na UP tak ZP platí za neho štát a teda ak presiahne tú sumu 3200,- Sk nestáca nárok na to aby za neho platil naďalej poistné štát? Nie je mojou povinnosťou túto skutočnosť niekde ohlásiť??

Matúš12 je offline (nepripojený) Matúš12

Matúš12
V 1/07 zamestnanec na dohodu evidovaný na UP dosiahol HM 5200,- Sk.
Musím ja, ako zamestnávateľ túto skutočnosť niekde oznámiť. Veď predsa ZP za neho platí štát.

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Matúš12
V 1/07 zamestnanec na dohodu evidovaný na UP dosiahol HM 5200,- Sk.
Musím ja, ako zamestnávateľ túto skutočnosť niekde oznámiť. Veď predsa ZP za neho platí štát.
Na dohodu evidovaný môže zarobiť max. 3200.- mes. DOklad o príjme je zamestnanec povinný predložiť ÚP.

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Matúš12
Mám zamestnanca, evidovaného na úrade práce a jeho dohoda za 1/07 je
HM 5200,-. čo mám s tým robiť. Viem, že môže zarobiť 3200,- Sk. Môže mať tú dohodu aj na 5200,- a čo odvody na ZP. Tie si musí urobiť sám.
Z dohody zamestnávateľ zrazí len daň??!!
Z dohôd sa preddavky na ZP neplatia. Príjem sa posudzuje až pri RZZP. Kedže jeho príjem je viac, ako stanovuje zákon u evidovaných na ÚP, určite ho z evidencie vyradia.

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
Matúš12 Pozri príspevok
Mám zamestnanca, evidovaného na úrade práce a jeho dohoda za 1/07 je
HM 5200,-. čo mám s tým robiť. Viem, že môže zarobiť 3200,- Sk. Môže mať tú dohodu aj na 5200,- a čo odvody na ZP. Tie si musí urobiť sám.
Z dohody zamestnávateľ zrazí len daň??!!
Nemôže mať dohodu na viac ako 3200 Sk, pretože je to dôvod na vyradenie z evidencii nezamestnaných (pozri zákon o službách zamestnanosti) A potom si bude ako dobrovoľne nezamestnaný ozaj platiť ZP sám.

§ 6
Uchádzač o zamestnanie
...
d) vykonáva zárobkovú činnosť v rozsahu najviac 64 hodín mesačne a ktorého mzda alebo odmena za výkon tejto činnosti nepresahuje 3 200 Sk mesačne, pričom za zárobkovú činnosť sa považuje osobné vykonávanie činnosti na základe pracovnoprávneho vzťahu podľa osobitného predpisu5) alebo iného právneho vzťahu podľa osobitných predpisov;13a) skutočnosti o počte odpracovaných hodín a o výške mzdy alebo odmeny preukazuje uchádzač o zamestnanie na požiadanie úradu.

§ 36
Vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie

(1) Úrad vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom

...

o) ktorým prestal spĺňať podmienku podľa § 6 ods. 2 písm. d).

Príjem nezamestnaného na dohodu nad 3200 mesačne

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.