Zavrieť

Porady

PHM na konci roka

Ahojte potrebujem poradiť z PHM na konci roka, prečítala som množstvo článkov, takže približne viem, ale chcem sa opýtať na takýto spôsob:
1. mám tabulku v exceli na výpočet nadspotreby, ale som blbá z toho aký stav mám vykazovať na konci mesiaca v nádrži. Zvolila som si systém, že nákup v litroch prepočítam kolko je to km, urobím rozdiel medzi ubehnutými km z knihy jázd a rozdielom podľa litrov prepočítaných ku km podľa TP a tento rozdiel dám do zostatku, vtedy mi vznikne nadspotreba 0 litrov.
2. čo urobiť s litrami na konci roka? Ked budem postupovať podľa bodu 1 tak nadspotreba mi vyjde opať 0 akurát že mi zostane v nádrži 15,023 litrov.Rozmýšlala som, že by som to upravila tak že v nádrži bude 0 a nadspotreba potom 15,023. Neviem čo by bolo lepšie.
3. Auto je zaradené v podnikaní, popri služobných jazdách sa používa aj na súkromné účely, stačí ak v účtovníctve budem evidovať len bločky zakúpené pri použití auta na služobné účely alebo všetky aj tie na súkromné účely a potom ich evidovať ako VNZD.
Ja mám tú nadspotrebu robenú len na služobné kilometre takže neviem či to bude správne ked sa používa aj súkromne, či zostatok v nádrži by nemal byť iný.
Prosím o radu.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    bučo Pozri príspevok
    Ahojte potrebujem poradiť z PHM na konci roka, prečítala som množstvo článkov, takže približne viem, ale chcem sa opýtať na takýto spôsob:
    1. mám tabulku v exceli na výpočet nadspotreby, ale som blbá z toho aký stav mám vykazovať na konci mesiaca v nádrži. Zvolila som si systém, že nákup v litroch prepočítam kolko je to km, urobím rozdiel medzi ubehnutými km z knihy jázd a rozdielom podľa litrov prepočítaných ku km podľa TP a tento rozdiel dám do zostatku, vtedy mi vznikne nadspotreba 0 litrov.
    2. čo urobiť s litrami na konci roka? Ked budem postupovať podľa bodu 1 tak nadspotreba mi vyjde opať 0 akurát že mi zostane v nádrži 15,023 litrov.Rozmýšlala som, že by som to upravila tak že v nádrži bude 0 a nadspotreba potom 15,023. Neviem čo by bolo lepšie.
    3. Auto je zaradené v podnikaní, popri služobných jazdách sa používa aj na súkromné účely, stačí ak v účtovníctve budem evidovať len bločky zakúpené pri použití auta na služobné účely alebo všetky aj tie na súkromné účely a potom ich evidovať ako VNZD.
    Ja mám tú nadspotrebu robenú len na služobné kilometre takže neviem či to bude správne ked sa používa aj súkromne, či zostatok v nádrži by nemal byť iný.
    Prosím o radu.
    Dakujem
    Myslím si, že keď sa auto používa súkromne aj služobne, a ty vlastne účtuješ len o služobných km, tak nemôžeš mať nadspotrebu.

    bučo je offline (nepripojený) bučo

    bučo
    A myslíš, že takto to bude správne podľa toho môjho výpočtu, môžem nechať ako stav k 31.12 v nádrži 15,023 litrov a na začiatku roku trebárs účtovať od 1 litra?

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    bučo Pozri príspevok
    A myslíš, že takto to bude správne podľa toho môjho výpočtu, môžem nechať ako stav k 31.12 v nádrži 15,023 litrov a na začiatku roku trebárs účtovať od 1 litra?
    V nádrži k 31.12.2006 budeš vykazovať skutočný stav v litroch a tento konečný stav bude počiatočným stavom k 01.01.2007...

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    bučo Pozri príspevok
    Ahojte potrebujem poradiť z PHM na konci roka, prečítala som množstvo článkov, takže približne viem, ale chcem sa opýtať na takýto spôsob:
    1. mám tabulku v exceli na výpočet nadspotreby, ale som blbá z toho aký stav mám vykazovať na konci mesiaca v nádrži. Zvolila som si systém, že nákup v litroch prepočítam kolko je to km, urobím rozdiel medzi ubehnutými km z knihy jázd a rozdielom podľa litrov prepočítaných ku km podľa TP a tento rozdiel dám do zostatku, vtedy mi vznikne nadspotreba 0 litrov.
    2. čo urobiť s litrami na konci roka? Ked budem postupovať podľa bodu 1 tak nadspotreba mi vyjde opať 0 akurát že mi zostane v nádrži 15,023 litrov.Rozmýšlala som, že by som to upravila tak že v nádrži bude 0 a nadspotreba potom 15,023. Neviem čo by bolo lepšie.
    3. Auto je zaradené v podnikaní, popri služobných jazdách sa používa aj na súkromné účely, stačí ak v účtovníctve budem evidovať len bločky zakúpené pri použití auta na služobné účely alebo všetky aj tie na súkromné účely a potom ich evidovať ako VNZD.
    Ja mám tú nadspotrebu robenú len na služobné kilometre takže neviem či to bude správne ked sa používa aj súkromne, či zostatok v nádrži by nemal byť iný.
    Prosím o radu.
    Dakujem
    Píšeš, že auto je v podnikaní, tak v KJ predsa musíš evidovať všetky km, pretože stav tachometra ti musí sedieť s KJ. A keď jazdíš aj súkromne je potrebné na konci roka % vypočítať podiel súkromných kilometrov a o toto percento krátiť náklady ktoré si účtovala ako VOZD na PHM, servis, odpisy atď. Krátenie VOZD zaúčuješ cez ID ako UUO k 31.12.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    bučo Pozri príspevok
    A myslíš, že takto to bude správne podľa toho môjho výpočtu, môžem nechať ako stav k 31.12 v nádrži 15,023 litrov a na začiatku roku trebárs účtovať od 1 litra?
    Kľudne to tak môžeš urobiť, a podľa mňa to ani nie je podstatné, lebo ty vlastne účtuješ len o PHM, skutočne spotrebovaných na služobné účely.
    Nezabudni však, že v tomto prípade musíš skrátiť aj výdavky na auto, (odpisy, opravy, poistky,...), a to v tom istom pomere, v akom auto využívaš na služobné a na súkromné účely.

    bučo je offline (nepripojený) bučo

    bučo
    Manual chcem ti poslať tú moju tabulku cez SS, ale neviem pripojiť prílohu, prosím ak máš s tým skúsenosti daj mi vedieť aj ja ti to pošlem, ak by si bol taký dobrý skús sa mi na to pozrieť.
    Dakuje

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    bučo Pozri príspevok
    DAKUJEM ZA VSETKY RADY
    Myslím že tá tabuľka je moc komplikovaná. Pozri si SS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.