Zavrieť

Porady

kontrola zo soc. poistovne

Dobry den,
chcela by som vediet ci zamestnavatel, ktory posiela mesacne vykazy poistneho do socialnej poist. elektronicky, musi predlozit kontrole aj vytlacene prilohy k mesacnym vykazom. Pracovnicky, ktore prisli na kontrolu to vyzadovali a boli dost neprijemne ked sme povedali ze prilohy k vykazom nemame.
Dakujem.
Dana.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    danka_ch Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcela by som vediet ci zamestnavatel, ktory posiela mesacne vykazy poistneho do socialnej poist. elektronicky, musi predlozit kontrole aj vytlacene prilohy k mesacnym vykazom. Pracovnicky, ktore prisli na kontrolu to vyzadovali a boli dost neprijemne ked sme povedali ze prilohy k vykazom nemame.
    Dakujem.
    Dana.
    Aby mohli odkontrolovať správnosť odvedených odvodov tak potrebujú vedieť VZ a výšku odvodov za jednotlivých zamestnancov. Ak máte aj nejakú inú zostavu so všetkými potrebnými údajmi mohla by im stačiť aj tá.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Neviem prečo zostali nepríjemné,povinnosť zaslania výkazov máte splnenú,nech si zoberú na kontrolu výkazy,ktoré ste im zaslali.Neviem ja som mala niekoľko kontrol a nikdy nepotrebovali výkazy,povedala mi že veď ona to má všetko nahraté podľa výkazov a podľa toho kontroluje.Ale zrejme iný kraj iný mrav!!!

    Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

    Cecilia
    Dostala som zo soc. poist. oznámenie o vykonaní kontroly odvodu poistného .... Ktoré doklady sa týkajú aj dohôd?

    V mesiacoch 11 a 12/2006 som mala DOBPŠ, mám doniesť:
    1. mesačné výkazy poistného na nemoc. poist. a dôch.zabezp.
    2. štvrťročné výkazy poistného na poistenie zodpovednosti zamestnávateľa za škodu pri prac úraze a pri chorobe z povolnia
    3. mesačné výkazy poistného na príspevok v nezamestn. a prísp. do garanč.fondu
    4. výplatné listiny
    5. rekapitulácie výpl. listín
    6. mzdové listy
    7. doklady o vzniku pracovno-právnych vzťahov
    8. vyhlásenie poistencov na uplatnenie zníženia sadzby poistného na star.poist.

    Ďakujem za odpovede. Mala som 7 zamestnacov za dva mesiace. Čo ma čaká pri kontrole?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Skontrolujú, či všetky uvedené doklady máte v poriadku a ak budú dôslední, prepočítajú odvody z každej jednej výplaty aj za 10 rokov nazad

    kontrola zo soc. poistovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.