Zavrieť

Porady

zrážková daň

Oooou!!!! Som tu nová a teraz čítam o zrážkovej dani. Manžel ako podnikateľ zamestnal dochodcu na DoVP od 04/06. Do SP sme ho prihlásili aj odvody sme platili. Ale na DU sa neprihlásil ako zamestnávateĺ a ani hlásenia ani žiadnu dan neodvádzal. Príjem dohodára bol max. 4000,-Sk na mesiac, takže dań by tam nevyšla žiadna. Čo s tým teraz???????? Až ma oblial pot......
Prosím poraďte!!!
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    eva16 Pozri príspevok
    Oooou!!!! Som tu nová a teraz čítam o zrážkovej dani. Manžel ako podnikateľ zamestnal dochodcu na DoVP od 04/06. Do SP sme ho prihlásili aj odvody sme platili. Ale na DU sa neprihlásil ako zamestnávateĺ a ani hlásenia ani žiadnu dan neodvádzal. Príjem dohodára bol max. 4000,-Sk na mesiac, takže dań by tam nevyšla žiadna. Čo s tým teraz???????? Až ma oblial pot......
    Prosím poraďte!!!
    Ďakujem
    Ak je starobný dôchodca, daň práveže bolo treba odviesť, a to zrážkovú. Odporúčam ísť na daňový úrad a dorovnať si veci, aby ste predišli problémom.

    eva16 je offline (nepripojený) eva16

    eva16
    No ale keby mal podpísané vyhlásenie na NČ, tak aj tak by sa jednalo o zrážkovú daň alebo preddavkovú???

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    eva16 Pozri príspevok
    No ale keby mal podpísané vyhlásenie na NČ, tak aj tak by sa jednalo o zrážkovú daň alebo preddavkovú???

    Keby mal podpísané vyhlásenie tak sa jedná o preddavkovú daň. Ale pokiaľ bol starobným dôchodcom už k 1.1.2006 tak nemá nárok na odpočet v rámci mesiaca

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Starobný dôchodca, ktorému bol priznaný starobný dôchodok s účinnosťou od 1.1., nemá nárok na odpočitateľnú položku v danom roku, teda v roku, od kedy mu bol priznaný k 1.1. T.j. podpísanie vyhlásenia nemá v tomto prípade žiaden význam a musíš príjem zdaniť celý, nemôžeš ho znížiť o mes. odp. pol.

    eva16 je offline (nepripojený) eva16

    eva16
    Dakujem, som z toho hotová, no ale čo už. človek sa učí celý život. Ste naozaj rýchle a šikovné. Ešte raz ďakujem za radu.
    Eva16

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    eva16 Pozri príspevok
    Dakujem, som z toho hotová, no ale čo už. človek sa učí celý život. Ste naozaj rýchle a šikovné. Ešte raz ďakujem za radu.
    Eva16

    Evi rýchlo utekaj na DÚ dať všetko do poriadku. Pokute sa asi nevyhnete ale aspoň to bude za Vami a nebudete sa kvôli tomu stresovať

    eva16 je offline (nepripojený) eva16

    eva16
    A ešte niečo. Keby sme tú mzdu ešte nevyplatili a dali by sme to do dohody, ktorá by mala skončiť po 10 mesiacoch t.j. v 01/07, že to bude vyplatené naraz. To je asi blbosť, keď sme robili odvody do SP, však ??? Chcela by som sa vyhnúť pokutám. Bude to za každý omeškaný mesiac asi tých 2.000,-korún?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.