Zavrieť

Porady

Životné poistenie a príspevok zamestnávateľa

Dobrý deň. Môže zamestnávateľ prispievať zamestnancovi aj na životnú poistku ? Konatelia totiž vo firme pracujú na PZ a chcú, aby im firma prispievala, ale nikde som sa s tým nestretla, či môže prispievať len na DDP alebo aj životnú. ĎAkujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    petacuckova Pozri príspevok
    Dobrý deň. Môže zamestnávateľ prispievať zamestnancovi aj na životnú poistku ? Konatelia totiž vo firme pracujú na PZ a chcú, aby im firma prispievala, ale nikde som sa s tým nestretla, či môže prispievať len na DDP alebo aj životnú. ĎAkujem.
    Môže zamestnávateľ prispievať ale príspevok na životné poistenie platené zamestnávateľom už od 1.1.2007 nie je daňovým výdavkom.

    petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

    petacuckova
    Len mne v mzdách pri životnom poistení vôbec neponúkne možnosť príspevku za zamestnávateľa, len ako zrážku ( suma,účet,banka....) a tým pádom mu to v mzdách nezdaní.Ako by ste to riešili ?
    Naposledy upravil petacuckova : 13.02.07 at 06:10

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    petacuckova Pozri príspevok
    Len mne v mzdách pri životnom poistení vôbec neponúkne možnosť príspevku za zamestnávateľa, len ako zrážku ( suma,účet,banka....) a tým pádom mu to v mzdách nezdaní.Ako by ste to riešili ?
    Pre firmu to bode teda nedaňový náklad a pre zamestnanca by som to uviedol ako iný peňažný alebo nepeňažný benefit. Napr. ako keď dostane nákupné poukážky. Vo vašom mzdovom systéme asi táto fukcionalita asi ani nebola zapracovaná, keďže príspevky na živ. poistenie figurovali v daňovom zákone iba rok.

    petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

    petacuckova
    Ja som im životné poistenie zrazila ako zrážku a príspevok za zamestnávateľa som dala ako príjem na zdanenie, čiže z príspevku za firmu zaplatili daň. Je to správne ?

    johny18 je offline (nepripojený) johny18

    johny18
    Zamestnavatel bude platit prispevky na zivotne poistenie zamestnancom. Jedna sa o zivotne poistenie, pre ktore plati, ze minimalna doba poistenia musi byt 10 rokov a skonci po 55.roku zivota.
    1. Prispevok zamestnavatela s tymito podmienkami je tiez nedanovym vydavkom?
    2. Plati zamestnanec dan z prispevku, ktory mu zaplati zamestnavatel?

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    johny18 Pozri príspevok
    Zamestnavatel bude platit prispevky na zivotne poistenie zamestnancom. Jedna sa o zivotne poistenie, pre ktore plati, ze minimalna doba poistenia musi byt 10 rokov a skonci po 55.roku zivota.
    1. Prispevok zamestnavatela s tymito podmienkami je tiez nedanovym vydavkom?
    2. Plati zamestnanec dan z prispevku, ktory mu zaplati zamestnavatel?
    2 * Áno .

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    johny18 Pozri príspevok
    Zamestnavatel bude platit prispevky na zivotne poistenie zamestnancom. Jedna sa o zivotne poistenie, pre ktore plati, ze minimalna doba poistenia musi byt 10 rokov a skonci po 55.roku zivota.
    1. Prispevok zamestnavatela s tymito podmienkami je tiez nedanovym vydavkom?
    2. Plati zamestnanec dan z prispevku, ktory mu zaplati zamestnavatel?
    1. - áno. Podľa novely daňového zákona už príspevky zamestnávateľa na životné poistenie nie sú daňovými nákladmi. Daňovými nákladmi zostali len príspevky na DDS.
    2 - len potvrdím - áno.

    ajale je offline (nepripojený) ajale

    zivnostnicka na materskej ajale
    Chceme zivotne poistenie pre celu rodinu, t.j. 2+1 dieta, ake mate skusenosti, a ktoru poistovnu odporucujete?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ajale Pozri príspevok
    Chceme zivotne poistenie pre celu rodinu, t.j. 2+1 dieta, ake mate skusenosti, a ktoru poistovnu odporucujete?
    TO si musíš sám obehať a zistiť, ktorý produkt čo obsahuje a čo je pre teba prioritou - poistenie smrti, pripoistenia, poistenie rizikových chorôb, ...

    Neviem, či niektorá poisťovňa ponúka nejaký balík pre rodiny. Najlepšie je navštíviť niekoľko poisťovní a nechať si urobiť ponuku na poistenie (doporučoval by som jednotlivo na otca,, matku a dieťa). Potom doma tieto ponuky dôkladne pozrieť, porovnať a vybrať si.

    Neexistuje dobrá či zlá poisťovňa. Ani riziková či bezpečná. Všetky podnikajú za rovnakých podmienok, jedine produkty sa od seba líšia.

    Nechoď k sprostredkovateľovi (agentovi), lebo oni zvyčajne spolupracujú s jednou či dvomi poisťovňami a presvedčia ťa, že práve tá poisťovňa je pre teba najlepšia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.