Zavrieť

Porady

Ako dlho v zahraničí

Dobrý deň slovenská firma chce poslať svojho zamestnanca do Mexika. Nechce ho tam ale vysielať, preto by ho rada posielala iba na služobné cesty. Nevie mi niekto poradiť, ako dlho môže trvať takáto služobná cesta, aby sa odvody a pod. nemuseli platiť v Mexiku?
Nenašla som žiadne usmernenie - možno som hľadala zle.

A druhá moja dilema.......... ako dlho môže spoločník - konateľ (nie zamestnanec) byť v zahraniční a pracovať pre firmu. Tiež preto, aby sa na neho nevzťahovala nejaká "mexická povinnosť".

Viem, že sa vyjadrujem dosť laicky, ale pre mna je to najzrozumitelnejšie, aby som sa nedoplietla.

veľmip pekne vám dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    posúvam.......

    dakujem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ajacik Pozri príspevok
    Dobrý deň slovenská firma chce poslať svojho zamestnanca do Mexika. Nechce ho tam ale vysielať, preto by ho rada posielala iba na služobné cesty. Nevie mi niekto poradiť, ako dlho môže trvať takáto služobná cesta, aby sa odvody a pod. nemuseli platiť v Mexiku?
    Nenašla som žiadne usmernenie - možno som hľadala zle.

    A druhá moja dilema.......... ako dlho môže spoločník - konateľ (nie zamestnanec) byť v zahraniční a pracovať pre firmu. Tiež preto, aby sa na neho nevzťahovala nejaká "mexická povinnosť".

    Viem, že sa vyjadrujem dosť laicky, ale pre mna je to najzrozumitelnejšie, aby som sa nedoplietla.

    veľmip pekne vám dakujem
    Pokiaľ viem, tak zákon o cest. náhradách neobmedzuje dĺžku služobnej cesty, podľa neho môže trvať SC aj 2 roky (len neviem, ako by to bolo s náhradami, trebalo by ju sem tam prerušiť).

    A pokiaľ je v pracovnom pomere so slovenskou firmou, tak mu plat pôjde na Slovensku a aj odvodové a daňové povinnosti bude mať na SK. Jediné, čo môže byť problém, sú víza. Tie sa určite vydávajú len na dobu určitú.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    veľmi pekne ti dakujem za odpoved.

    takže z tvojej odpovede jasne vyplýva, že pokiaľ bude zamestnancom slovenskej firmy, bude danové a odvodové zaťaženie na slovensku.

    Služobná cesta bude určite prerušovaná.
    S vízami problém nie je. To majú viriešené.

    ešte raz ti veľmi pekne dakujem

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    ajacik Pozri príspevok
    veľmi pekne ti dakujem za odpoved.

    takže z tvojej odpovede jasne vyplýva, že pokiaľ bude zamestnancom slovenskej firmy, bude danové a odvodové zaťaženie na slovensku.

    Služobná cesta bude určite prerušovaná.
    S vízami problém nie je. To majú viriešené.

    ešte raz ti veľmi pekne dakujem
    A tá dlžka pobytu nad 183 dní (alebo tak nejako) sa na Mexicko nevzťahuje? Potom by mal platiť dane tam, ak by ten pobyt presiahol. Ja mám s tým tiež problém, lebo mne zase z Talianska posielajú nejaký doklad CUD o tom, že asi za zamestnancov zaplatili tam nejakú daň, ale celkom tomu nerozumiem, lebo príjem majú z pracovnej zmluvy zo slovenskej firmy.

    Ako dlho v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.