Zavrieť

Porady

pOMOC SúRNE

Ahoj poraďáci .
Súrne potrebujem poradiť ako budete účtovať náklady a výnosy pri zmene metódy v roku 2007 podľa aktuálnych postupov účtovania.O čo sa oprieť viete niekto pomôcť??????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Prepáč, ale zadanie témy 4x, nazvanie ju POMOC SÚRNE je proti etikete Porady. Dovoľ nám tu udržať poriadok.

    Porada nie je HOTLINE!!!!! ale stránka zameraná na zhromažďovanie riešení a diskusiu!

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    MANAGERIA Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci .
    Súrne potrebujem poradiť ako budete účtovať náklady a výnosy pri zmene metódy v roku 2007 podľa aktuálnych postupov účtovania.O čo sa oprieť viete niekto pomôcť??????
    V profile máš, že si lektor účtovníctva.

    MANAGERIA je offline (nepripojený) MANAGERIA

    Niekedy riadne panikárin MANAGERIA
    Ahoj Danila.
    Aj ja môžem byť občas v tiesni aj keď som lektor a asi ťa to zhrozilo.

    Ďakujem

    MANAGERIA je offline (nepripojený) MANAGERIA

    Niekedy riadne panikárin MANAGERIA
    A na odpoveď a radu po týchto ohlasoch určite môžem zabudnúť.Tiež totiž nie som dokonalý a bezchybný- občas riadny panikár a pred marcom sme všetci v strese.
    Pekný deň

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    MANAGERIA Pozri príspevok
    A na odpoveď a radu po týchto ohlasoch určite môžem zabudnúť.Tiež totiž nie som dokonalý a bezchybný- občas riadny panikár a pred marcom sme všetci v strese.
    Pekný deň
    Tento záver bude tiež len v dôsledku stresu. Lebo môžem Ťa ubezpečiť, že sa hlboko mýliš. Na predošlé príspevky sme dávno zabudli. A kráčame ďalej.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    MANAGERIA Pozri príspevok
    A na odpoveď a radu po týchto ohlasoch určite môžem zabudnúť.Tiež totiž nie som dokonalý a bezchybný- občas riadny panikár a pred marcom sme všetci v strese.
    Pekný deň
    To zase nie. Neber to tak k srdcu. Určite sa niekto najde, kto ti odpovie. Vieš zbehlejší poraďáci sa snažia sem-tam aj o "udržbu" porady, aby splňala svoj účel, a nevznikali podobné situácie. Ja tiež som už dostal na začiatkoch upozornenie, keď som zazmätkoval. Napriek tomu som nezanevrel na poradu, ba naopak všade kde sa dá propagujem.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Možno som zle zaradila príspevok ale aj tak prosím o radu.
    Máme nekonečný problém.
    Dostali sme fa za ubytko, ktorá sa hneď v deň vystavenia aj zaplatila. Na fa je napísané - platba hotovosť.
    Potrebujeme k tejto fa aj príjmový pokl.doklad?
    Ja si myslím, že áno. Keby bol doklad o zaplatení cez ERP tak nepotrebujeme fa, Ale keď máme len fa potrebujeme doklad o úhrade.!!! Pracovníčka, ktorá vystavuje fa tvrdí, že ak je na fa napísané - úhrada v hotovosti tak nepotrebujeme doklad o zaplatení.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    MANAGERIA Pozri príspevok
    OK asi si fajn Drzim prst
    Mnohí by ti chceli poradiť, ako aj ja, ale ja osobne nerozumiem tvojej otázke. Možno mi niekto stojí na kábliku. Môhla by si viac rozvinúť svoju otázku alebo napísať presný a priamy príklad? aby sme ti môhli poradiť.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Olgica Pozri príspevok
    Možno som zle zaradila príspevok ale aj tak prosím o radu.
    Máme nekonečný problém.
    Dostali sme fa za ubytko, ktorá sa hneď v deň vystavenia aj zaplatila. Na fa je napísané - platba hotovosť.
    Potrebujeme k tejto fa aj príjmový pokl.doklad?
    Ja si myslím, že áno. Keby bol doklad o zaplatení cez ERP tak nepotrebujeme fa, Ale keď máme len fa potrebujeme doklad o úhrade.!!! Pracovníčka, ktorá vystavuje fa tvrdí, že ak je na fa napísané - úhrada v hotovosti tak nepotrebujeme doklad o zaplatení.
    Tiež by som sa domáhal vystavenia potvrdenia o úhrade v hotovosti. Ale napr. som sa stretol s tým, že v Rakúsku nevystavia potvrdenie ale na fa máš potvrdenie o úhrade s ich razítkom, a ani nevydajú potvrdenie o platbe v hotovosti. Ale to je Rakúsko.

    Naozaj to máš zle zaradené.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Olgica Pozri príspevok
    Možno som zle zaradila príspevok ale aj tak prosím o radu.
    Máme nekonečný problém.
    Dostali sme fa za ubytko, ktorá sa hneď v deň vystavenia aj zaplatila. Na fa je napísané - platba hotovosť.
    Potrebujeme k tejto fa aj príjmový pokl.doklad?
    Ja si myslím, že áno. Keby bol doklad o zaplatení cez ERP tak nepotrebujeme fa, Ale keď máme len fa potrebujeme doklad o úhrade.!!! Pracovníčka, ktorá vystavuje fa tvrdí, že ak je na fa napísané - úhrada v hotovosti tak nepotrebujeme doklad o zaplatení.
    Doklad o úhrade je potrebný.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Olgica Pozri príspevok
    Možno som zle zaradila príspevok ale aj tak prosím o radu.
    Máme nekonečný problém.
    Dostali sme fa za ubytko, ktorá sa hneď v deň vystavenia aj zaplatila. Na fa je napísané - platba hotovosť.
    Potrebujeme k tejto fa aj príjmový pokl.doklad?
    Ja si myslím, že áno. Keby bol doklad o zaplatení cez ERP tak nepotrebujeme fa, Ale keď máme len fa potrebujeme doklad o úhrade.!!! Pracovníčka, ktorá vystavuje fa tvrdí, že ak je na fa napísané - úhrada v hotovosti tak nepotrebujeme doklad o zaplatení.
    Nikto neviem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Olgica Pozri príspevok
    Nikto neviem.
    Olgica trpezlivosť. Dostala si už dokonca 2x odpoveď.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Olgica Pozri príspevok
    Pracovníčka, ktorá vystavuje fa tvrdí, že ak je na fa napísané - úhrada v hotovosti tak nepotrebujeme doklad o zaplatení.
    A ty sa jej spýtaj podľa čoho pracovníčka postupuje, nech ti povie odvolávku na príslušný §, postup v účtov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.