Zavrieť

Porady

PN a výkazy do SP a ZP

Potrebovala by som si ujasniť jednu vec. Ak je zamestnanec na PN od 08.01.2007 ako uvediem kalendárne dni do mesačného výkazu pre SP a ZP?
Pýtam sa to preto lebo môj softvér mi do výkazov uvádza počet kalendárnych dní 31 / neodpočítava dni keď bol zamestnanec na PN / Prosím poradťe.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    IVEB Pozri príspevok
    Potrebovala by som si ujasniť jednu vec. Ak je zamestnanec na PN od 08.01.2007 ako uvediem kalendárne dni do mesačného výkazu pre SP a ZP?
    Pýtam sa to preto lebo môj softvér mi do výkazov uvádza počet kalendárnych dní 31 / neodpočítava dni keď bol zamestnanec na PN / Prosím poradťe.
    Obdobie PN sa z celkových dní odpočítava. Teda ak bol zamestnanec PN 14 dní za január do výkazu sa dáva 17 dní.
    Ja si myslím že počet dní, ktoré ti do výkazu píše počítač ako 31 je správne, lebo ide o počet dní v tom mesiaci, koľko je u teba zamestnaný, teda ak by bol od 24. 01. tak tam bude 8 dní.

    Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

    Lanaj
    erinka111 Pozri príspevok
    Ja si myslím že počet dní, ktoré ti do výkazu píše počítač ako 31 je správne, lebo ide o počet dní v tom mesiaci, koľko je u teba zamestnaný, teda ak by bol od 24. 01. tak tam bude 8 dní.
    Nesúhlasím. Do výkazov sa píše počet kalendárnych dní, za ktoré sa platí poistné. To znamená, že počet dní na PN, OČR, ... sa odráta od počtu kalendárnych dní v mesiaci.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    didiana Pozri príspevok
    Ja si myslím, že keď bol PN od 8.1. tak do výkazu by sa malo dať len 7 dní.
    Ja som to v príspevku uviedla len ako "vzor".

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Ja som si to bola dnes overiť na Sociálnej poisťovni , a tam mi bolo povedané / tak ako ste mi to aj vy potvrdili / , že vo výkaze sa uvádza počet dní za ktoré sa platí poistné , t.zn. ak je PN tak sa tieto dni odpočítajú a tak sa uvádzajú aj vo výkaze. Takže musím podať opravné výkazy.

    PN a výkazy do SP a ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.