Zavrieť

Porady

POTVRDENIE a DDS

Ahojte! Prosím Vás naša firma aj zamestnanci máme uzatvorený III. pilier . Každý mesiac odvádzame príspevky, ale zatiaľ z nezistených príčin nám vrátili príspevky za február a marec 2006. Ako mám teraz vystavovať potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch f.o. - nemám tieto mesiace vôbec započítavať do riadku 01 a 09, 10? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    inge57 Pozri príspevok
    Ahojte! Prosím Vás naša firma aj zamestnanci máme uzatvorený III. pilier . Každý mesiac odvádzame príspevky, ale zatiaľ z nezistených príčin nám vrátili príspevky za február a marec 2006. Ako mám teraz vystavovať potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch f.o. - nemám tieto mesiace vôbec započítavať do riadku 01 a 09, 10? Ďakujem
    Ja by som započítala, veď predsa boli v mes. príjmoch zdanené.

    inge57 je offline (nepripojený) inge57

    inge57
    Áno, ale niektorým zamestnancom robím ročné zúčtovanie dane a im DDS zaslala potvrdenie v ktorom sa neuvádzajú tieto príspevky za 2 mesiace.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    inge57 Pozri príspevok
    Áno, ale niektorým zamestnancom robím ročné zúčtovanie dane a im DDS zaslala potvrdenie v ktorom sa neuvádzajú tieto príspevky za 2 mesiace.
    Tieto vrátené príspevky,( iba tie, ktoré si platili oni), ale DDS ich nedostala, si potom nemôžu uplatniť ako NČ v roku 06.
    Naposledy upravil Tweety : 14.02.07 at 10:38 Dôvod: rok

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    inge57 Pozri príspevok
    Ahojte! Prosím Vás naša firma aj zamestnanci máme uzatvorený III. pilier . Každý mesiac odvádzame príspevky, ale zatiaľ z nezistených príčin nám vrátili príspevky za február a marec 2006. Ako mám teraz vystavovať potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch f.o. - nemám tieto mesiace vôbec započítavať do riadku 01 a 09, 10? Ďakujem


    Od marca 2006 už pretieklo veľmi veľa vody dolu Dunajom.

    Kedy ste tie príspevky zaplatili?

    Možno ste si vyrobili "problém", ktorý ste vôbec nemuseli mať, ak by ste sa boli zaujímali o dôvody ihneď po vrátení príspevkov.

    inge57 je offline (nepripojený) inge57

    inge57
    My sme ich zaplatili normálne ako platíme odvody. Ale niekto si po vyše polroku zmyslel, že nám tieto príspevky vráti. My sme ich znova poslali naspäť, ale až v tomto roku.
    Naposledy upravil inge57 : 14.02.07 at 10:20

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Vrátili ich ešte v roku 2006? Pýtali ste sa DDSky na dôvody ihneď? Alebo to "spalo" nejaký čas?

    Ak to nedoriešite čo najskôr s DDSkou, podľa aktuálneho stavu vrátené príspevky treba zahrnúť do zúčtovania iba ako príjem zvyšujúci základ dane.
    Rovnako zahrnúť do ročného zúčtovania dane aj preddavky poistného na ZP a preddavky dane zaplatené z príspevkov zamestnávateľa.
    Pre účely uplatnenia nezdaniteľnej čiastky budú vrátené príspevky "použiteľné" až pri vysporiadaní dane za rok 2007.

    Ak si to vyriešite s DDSkou inak, treba si vyššie uvedené upraviť podľa toho, ako to doriešite.

    Denisa Holla je offline (nepripojený) Denisa Holla

    človek Denisa Holla
    Prosím Vas a v Takom prípade ak zdraza zo mzdy zamestnancom DDS zamestnavateľ,na zaklade dokladu od prislusnej DDS.A tymto sposobom su odvadzane mesacne odvody do DDS.Potrebujem doklad od DDS za rok 20006 k rocnemu zuctovaniu, od prislusnej spolocnosti? Dakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Denisa Holla Pozri príspevok
    Prosím Vas a v Takom prípade ak zdraza zo mzdy zamestnancom DDS zamestnavateľ,na zaklade dokladu od prislusnej DDS.A tymto sposobom su odvadzane mesacne odvody do DDS.Potrebujem doklad od DDS za rok 20006 k rocnemu zuctovaniu, od prislusnej spolocnosti? Dakujem.
    V takom prípade zvlášť potvrdenie nie je potrebné,( je tu možnosť uplatnenia všetkých príspevkov zaplatených DSS v roku 2006.Takéto zrážky sú uvedené v r. 10 POTVRDENIA o príjmoch FO....

    sojana je offline (nepripojený) sojana

    sojana
    Prosím o pomoc:
    Zamestnankyňa, ktorá u nás pracuje na dohodu o vykonaní práce /od júna 2006 je na dôchodku, narodená je v roku 1951/ nás požiadala o vykonanie RZD za rok 2006, priniesla od prvého zamestnávateľa Potvrdenie o príjme. V potvrdení má uvedené všetko ako sa patrí, v riadku 09 má uvedené Zrazené príspevky na dopl. dôch. sporenie vo výške 1200,- Sk. Neviem čo mám s touto sumou v RZD robiť.
    Mám podpísanú žiadosť o vykonanie RZD, v ktorej má v bode I.a/ napísané, že poberala príjmy od 1 iných zamestnávateľov,
    uplatňuje si dodatočne daňový bonus /na čo má nárok mala príjem cca
    77 000,- sk/,
    má zaplatené finanč.príspevky na životné poistenie vo výške3792,-Sk - potvrdenie mi priniesla.

    Problém je v tom, že neviem, čo so Zrazenými príspevkami na dopl.dôch.sporenie /1200,-Sk/, ktoré má vyznačené v Potvrdení od prvého zamestnávateľa.
    Ďakujem!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sojana Pozri príspevok
    Prosím o pomoc:
    Zamestnankyňa, ktorá u nás pracuje na dohodu o vykonaní práce /od júna 2006 je na dôchodku, narodená je v roku 1951/ nás požiadala o vykonanie RZD za rok 2006, priniesla od prvého zamestnávateľa Potvrdenie o príjme. V potvrdení má uvedené všetko ako sa patrí, v riadku 09 má uvedené Zrazené príspevky na dopl. dôch. sporenie vo výške 1200,- Sk. Neviem čo mám s touto sumou v RZD robiť.
    Mám podpísanú žiadosť o vykonanie RZD, v ktorej má v bode I.a/ napísané, že poberala príjmy od 1 iných zamestnávateľov,
    uplatňuje si dodatočne daňový bonus /na čo má nárok mala príjem cca
    77 000,- sk/,
    má zaplatené finanč.príspevky na životné poistenie vo výške3792,-Sk - potvrdenie mi priniesla.

    Problém je v tom, že neviem, čo so Zrazenými príspevkami na dopl.dôch.sporenie /1200,-Sk/, ktoré má vyznačené v Potvrdení od prvého zamestnávateľa.
    Ďakujem!
    Tieto príspevky od obidvoch zamestnávateľov spočítaš spolu a uplatníš v RZD spolu 4992,-.

    miladenka je offline (nepripojený) miladenka

    miladenka
    sojana Pozri príspevok
    uplatňuje si dodatočne daňový bonus /na čo má nárok mala príjem cca
    77 000,- sk/
    dôchodkyňa?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    miladenka Pozri príspevok
    dôchodkyňa?
    A prečo nie? Teraz je móda rodiť aj v 40-tke. Ona má teraz 55-56 rokov.

    Ataga je offline (nepripojený) Ataga

    Ataga
    Prosím o pomoc, ak ma jeden zamestnanec viac prac. pomerov a je vypísaný, zaplatenú nemoc má len u jedného, ale čo si ma písať u druhého zamestnavateľa? Oba pracovné vzťahy sú na 4 hod.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Ataga Pozri príspevok
    Prosím o pomoc, ak ma jeden zamestnanec viac prac. pomerov a je vypísaný, zaplatenú nemoc má len u jedného, ale čo si ma písať u druhého zamestnavateľa? Oba pracovné vzťahy sú na 4 hod.
    Ja myslím, že keď má dva pracovné pomery tak si mal PN dať vystaviť 2x a rovnako môže poberať aj nemocenské dávky z obidvoch zamestnaní. Však predsa v obidvoch PP platil poctivo nemocenské poistenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.