Zavrieť

Porady

účtovanie dial.známok v 2006

Sme dopravná firma. Je mi známe, že od minulého roku sa dial.známky účtujú na 518AE. Ako však zaúčtovať známku, od ktorej nemám priložený rozpis DPH? Myslím tým ten kupón, kde rozpis je. Mám rozúčtovať cenu za námku na 518AE + 518AE /suma DPH/s tým, že neodpočítala som si DPH a teraz na konci roka je suma DPH pripočítateľná položka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Ja mám pôvodne tiež celú sumu na 518, ale teraz pri kontrole minulého roku ma to rozpísanie napadlo. Aby mi z nákladov neboli dodatočne vyradené sumy, ktoré by predstavovali DPH.

    Poraďáci, ako teda? Ďakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    JDM Pozri príspevok
    Sme dopravná firma. Je mi známe, že od minulého roku sa dial.známky účtujú na 518AE. Ako však zaúčtovať známku, od ktorej nemám priložený rozpis DPH? Myslím tým ten kupón, kde rozpis je. Mám rozúčtovať cenu za námku na 518AE + 518AE /suma DPH/s tým, že neodpočítala som si DPH a teraz na konci roka je suma DPH pripočítateľná položka?

    Dialničné známky nepodliehajú dph. Doteraz keĎ som kupoval dialničnú známku som nepostrehol, že by niekto to predával s dph.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    smith Pozri príspevok
    Dialničné známky nepodliehajú dph. Doteraz keĎ som kupoval dialničnú známku som nepostrehol, že by niekto to predával s dph.
    No, mýliš sa, dph sa uplatňuje práve z tej podkladovej časti nálepky. Pozri si aj tu: Vypracované otázky k dph.
    http://www.porada.sk/t21376-dialnien...od-112006.html

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Tweety Pozri príspevok
    No, mýliš sa, dph sa uplatňuje práve z tej podkladovej časti nálepky.
    A keď na doklade z reg.pokladne nie je DPH uvedené?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    DPH z dialničných známok, ktorej podkladová časť je považovaná za faktúru je pripočítateľnou položkou k ZD z príjmov (čiže DPH k tuzemským známkam od roku 2006) ... ak sa neuplatní právo na jej odpočítanie.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Dana K. Pozri príspevok
    A keď na doklade z reg.pokladne nie je DPH uvedené?
    Doklad z ERP nie je faktúra ... ak nekupujete od Národnej dialničnej spoločnosti.

    Faktúra je podkladová časť nálepky. Vo vypracovaných otázkach je to zrejme podrobne rozobrané.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Jana Acsová Pozri príspevok
    Doklad z ERP nie je faktúra ... ak nekuputeje od Národnej dialničnej spoločnosti.

    Faktúra je podkladová časť nálepky. Vo vypracovaných otázkach je to zrejme podrobne rozobrané.
    Už som si to prečítala, tweety to tam dopísala neskôr, už keď som otázku zadala. Vďaka

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Jana Acsová Pozri príspevok
    Doklad z ERP nie je faktúra ... ak nekupujete od Národnej dialničnej spoločnosti.
    Pre kompletnosť témy ešte doplním:
    Doklad z ERP o kúpe dialničných známok spravidla nie je faktúrou, nakoľko predávajúci ich predáva v režime tzv. prechodných položiek a k známkam daň neuplatňuje.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tweety Pozri príspevok
    No, mýliš sa, dph sa uplatňuje práve z tej podkladovej časti nálepky. Pozri si aj tu: Vypracované otázky k dph.
    http://www.porada.sk/t21376-dialnien...od-112006.html
    Ďakujem, som zase múdrejší.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    V januari firma kupila dialnicnu nalepku v hotovosti do priamej spotreby /sme neplatca dph/ uctujem spravne?
    538/213

    alebo som to mala dat 213/211 - ako nakup cennin a potom 538/213 ?

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Kvietocek Pozri príspevok
    V januari firma kupila dialnicnu nalepku v hotovosti do priamej spotreby /sme neplatca dph/ uctujem spravne?
    538/213

    alebo som to mala dat 213/211 - ako nakup cennin a potom 538/213 ?
    Nákup známky: 518../211.. v prípade, že Ti chýba z nálepky tá časť, kde je rozpis DPH + cena známky. Ak ten rozpis máš, tak sa účtuje:
    518../211.. = cena bez DPH
    343../211.. = suma DPH

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kvietocek Pozri príspevok
    V januari firma kupila dialnicnu nalepku v hotovosti do priamej spotreby /sme neplatca dph/ uctujem spravne?
    538/213

    alebo som to mala dat 213/211 - ako nakup cennin a potom 538/213 ?
    DN 518/211.

    MartuskaN je offline (nepripojený) MartuskaN

    MartuskaN
    Prepáčte, ale asi mi uniklo že sa diaľničné známky účtujú na 518 /a to teda už od minulého roka/. Môžete mi niekto napísať podľa akého usmernenia, nech si doplním moje chabé znalosti? Dík

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MartuskaN Pozri príspevok
    Prepáčte, ale asi mi uniklo že sa diaľničné známky účtujú na 518 /a to teda už od minulého roka/. Môžete mi niekto napísať podľa akého usmernenia, nech si doplním moje chabé znalosti? Dík
    Pozri sem:
    http://www.porada.sk/t21376-dialnien...od-112006.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.